Райо обърна Леванте с 4 гола на Буено за 15 минути (ВИДЕО)

Мачът в Мадрид приключи с 6 попадения - 4:2

Райо Валекано записа втора поред домакинска победа, след като надви с 4:2 състава на Леванте в мач от XXV кръг на испанската Примера.

Гостите поведоха още в 13-ата минута чрез Виктор Касадесус, но в звезда на вечерта се превърна нападателят на домакините Алберто Буено Калво. Той направи нещо, което не бе успявал да стори никой в Испания от 1998 г. насам, а именно да вкара 4 гола в рамките на едва 15 минути.

В 23-ата минута той изравни с глава, в 32-ата даде аванс на тима си след удар с десния крак, а минута по-късно се разписа с левия и вкара перфектен хеттрик – попадения с глава и по веднъж с всеки от двата крака.

Това обаче не бе всичко, защото в 38-ата той направи резултата 4:1, а крайното 4:2 оформи Калу Уче пет минути преди края.

Така Райо Валекато вече е десети с 29 точки, като има със 7 повече от „прилепите”.