Арсенал се свести с победа над Евертън и пак е трети (ВИДЕО)

Жиру и Росицки вкараха за седмия пореден домакински успех на "артилеристите" във Висшата лига

Разклатеният след тежкото поражение от Монако отбор на Арсенал си върна част от увереността след домакинска победа с 2:0 над Евертън в 27-ия кръг на Висшата лига. Голове на Жиру и резервата Росицки върнаха „артилеристите” на третото място пред Манчестър Юнайтед.  „Карамелите” пък продължиха ужасната си серия в английския елит и нямат шампионатна победа от края на януари насам.

Отборът на Венгер играеше необичайно сковано в началните минути, явно все още шокиран от загубата с 1:3 от Монако пред седмицата. Най-обвиняваният за провала срещу французите Пер Мертезакер бе оставен на скамейката, а на неговото място застана новото попълнение Габриел Паулиста.

Именно Габриел сбърка в 17-ата минута и Лукаку се откъсна сам срещу вратаря Оспина. Колумбиецът обаче прояви страхотна съобразителност и кураж, за да излезе и на два пъти да изчисти пред белгийския таран, като вторият път го гони почти до тъча, за да избие топката от краката му извън игра.

Арсенал преследваше седма поредна домакинска победа във Висшата лига, а Оливие Жиру изпусна първото голово положение в мача и с плонж прати в аут от 5-6 метра след центриране на Алексис Санчес. Ягиелка попречи на Белерин да стреля от отлична позиция и блокира изстрела.

Габриел Паулиста си спечели овациите на „Емирейтс” в 38-ата минута, когато Лукаку разпиля колегите му и стигна до наказателното поле и точно преди да бие бразилският защитник с хирургически точен шпагат му отне топката от краката.

Тази намеса се оказа ключова, защото Арсенал поведе в следващата си атака. Йозил центрира от корнер, Жиру пребори Стоунс и с десния крак засече ниско в долния ляв ъгъл за 1:0.

Евертън нямаше успех като гост на Арсенал в 20 поредни мача. Лукаку бе близо до изравнителен гол в 66-ата минута, но бе отчаян от Оспина, който с чудесен рефлекс изби волето на тарана над гредата след отличен пас на Баркли.

Томаш Росицки влезе на терена в 82-ата минута и реши всичко в 89-ата. Йозил подаде за чешкия ветеран пред наказателното поле и неговият удар се отби в защитник, за да мине над Хауърд и в мрежата за 2:0.

В 7-те минути добавено време Оливие Жиру пропусна да вкара трети гол и с глава прати на сантиметри покрай далечната греда.

Арсенал се върна на третото място с 51 точки, Манчестър Юнайтед отново е 4-ти с 50. Петият Ливърпул има 48, а Саутхемптън е с 46.