Монако и ПСЖ се занулиха в дербито на кръга (ВИДЕО+СНИМКИ)

Димитър Бербатов се появи като резерва за „монегаските”

Монако и Пари Сен Жермен завършиха 0:0 в дербито от 27-ия кръг на Лига 1. Парижани доминираха през пълните 90 минути, но така и не успяха да намерят път към мрежата на Субашич. Това бе шестото поредно равенство между двата тима в елита на Франция.

Димитър Бербатов се появи като резерва за „монегаските” в 66-ата минута, но с нищо не промени развоя на двубоя.

Още в началото на двубоя добра атака на домакините бе завършена от Жоао Моутиньо, но голът му бе правилно отменен поради засада.
След това ПСЖ наложи натиск и пропусна половин дузина чисти положения. Първо – Кавани имаше възможност да открие, но насочи удара си прави в Субашич, който без проблеми боксира.

След това дойдоха два последователни пропуска на Лавеци. Аржентинецът на два път пробва късмета си, но и при двата удара прати топката покрай вратата.

В началото на втората част нова добра атака на парижани бе провалена от Пасторе, който от по-малко от 10 метра стреля много слабо и право в Субашич.

В 62-рата минута отново Пасторе пропусна най-чистото положение в мача. Аржентинецът бе изведен сам срещу Субашич от Верати, успя да го прехвърли, но изпрати топката от грешната страна на гредата.

25 минути преди края на терена се появи Димитър Бербатов, който през седмицата отбеляза един от головете при победата с 3:1 над арсенал в Шампионската лига. Българският нападател обаче така и не успя да се отличи с нещо интересно.

След равенството Монако измести Сент Етиен от четвъртата позиция, като вече има 44 точки и вече е на шест от третия Марсилия, като има и мач по-малко. ПСЖ пък вече е само на точка зад лидера Лион.

В сряда двата отбора отново излизат един срещу друг в мач за Купата на Франция на "Парк де Пренс".