Дузпа на Роналдо донесе само точка на Реал Мадрид срещу Виляреал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Европейският шампион стъпи накриво след 1:1 на "Сантяго Бернебеу" и шокиращ пропуск, вече води само с две точки пред Барселона

Гол от дузпа на Кристиано Роналдо стигна на Реал Мадрид само за точка при домакинството на Виляреал в 25-ия кръг на Ла Лига. Португалецът вкара 30-ия си гол в Примера за сезона и постави страхотен рекорд, но Жерар Морено изравни 12 минути по-късно, а на два пъти и гредата спаси гостите.

След ремито Реал Мадрид събира 61 точки на върха в класирането, но вече има аванс от само две пред Барселона, който е с 59. Виляреал пък има 45 на шеста позиция.

Виляреал нямаше успех като гост на „Сантяго Бернабеу” в испанския елит от 14 опита досега и при 15-ия бе считан за аутсайдер.

Наставникът на „Жълтата подводница” Марселино бе дал почивка на голяма част от титулярите си след тежкия реванш срещу Залцбург в Лига Европа, но това не попречи на неговите играчи да затруднят максимално европейския шампион.

Истински карамбол се получи в наказателното поле на Виляреал след корнер в 9-ата минута, топката се търкули до Пепе пред наказателното поле и той заложи за Лукас Силва, но ударът на новото попълнение бе неточен.

Гостите бяха готови да се зарадват в 13-ата минута, когато Касияс спаси удар на Жерар Морено, а при добавката Карвахал преодоля вратаря, но Карвахал изби от голлинията и предотврати сигурно попадение.

Кроос центрира от корнер, Бейл се извиси и насочи неточно. Две минути по-късно отново Кроос достави добра топка от корнер и този път Варан не успя да намери целта на втора греда.

Реал Мадрид не можеше да създаде нищо интересно преди почивката. Късметът обаче почти се усмихна на Гарет Бейл в 43-ата минута и неговият опит за центриране към Роналдо и Бензема кацна върху напречната греда и излезе извън терена.

Втората част започна със спасяване на Асенхо, който отрази мощен шут на Кристиано Роналдо. В 51-ата минута националът на Кот д’Ивоар Ерик Бейли прегърна „приятелски” Роналдо при центриране в наказателното поле и държейки го за фланелката го завъртя и тушира на земята. Съдията имаше отлична видимост и свири резонна дузпа.

Кристиано Роналдо застана зад топката и от бялата точка прати почти в центъра на вратата, а Асенхо избра ъгъл – 1:0. Португалецът стана първият играч в големите европейски първенства, който вкарва поне 30 гола в 5 поредни сезона, като това бе неговото 30-то попадение за кампанията в Ла Лига.

Веднага след гола Бейл направи отличен пробив и изведе Роналдо, но Асенхо излезе и се намеси решително, а Роналдо му вкара една бутонка в лицето в опит да избегне по-тежък сблъсък.

Хуанме стреля неточно от воле, но Виляреал демонстрира, че не смята да се предава. Марселино направи двойна смяна и включи Тригейрош и Лусиано Вието, а настоятелността на неговия отбор даде плодове в 64-ата минута.

Хуанме центрира отляво, Вието комбинира добре с Жерар Морено, пасът към последния леко се отклони, но Морено с левия крак матира Касияс в далечния ъгъл – 1:1 в 64-ата минута.

Кристиано Роналдо прати Бейли за зелен хайвер с финт 4 минути след изравнителния гол и беше в наказателното поле, но вратарят Асенхо пак излезе и спря португалеца, а после и лови, за да не допусне добавка.

20 минути преди края Бейл центрира отляво, Роналдо пак се измъкна от Бейли и насочи мощно с глава към горния ъгъл, ала въздесъщият Асенхо отново с една ръка успя да извади.

Лусиано Вието имаше златен шанс в 78-ата минута и излезе сам срещу Касияс след грешка на бялата защита, но се подхлъзна на границата на наказателното поле и провали възможността.

Анчелоти не бе доволен и включи Хесе, Ияраменди и Чичарито. Именно Хесе направи шокиращ пропуск в 84-ата минута. Тогава вратарят
Асенхо изпусна топката при един дълъг пас и Хесе просто трябваше да уцели празната врата, но неговите съотборници видяха как той стреля покрай вратата и не нацели над 7-те метра, водещи към мрежата.

В следващата атака Вието намери добре топката от воле и Касияс трябваше да внимава, но се намеси добре.

В 90-ата минута отново гредата спаси Виляреал. Кроос с дрибъл стигна до наказателното поле и опита центриране, топката се отклони от Гаспар и срещна гредата.

В добавеното време Кристиано Роналдо засече с глава центриране на Марсело, но мерникът му изневери и Реал Мадрид взе само точка.