Ботев се върна на седмото място след класика над Марек (ВИДЕО)

"Канарчетата" вкараха три безответни гола в домакинския си мач и са на точка от шестия Левски

Ботев записа важни три точки в последния мач от XX кръг на А група, побеждавайки с 3:0 у дома борещия се за оцеляване Марек. Победата запази шансовете на „канарчетата” да влезнат в първата шестица, след като тимът на Петър Пенчев си върна седмата позиция и е на точка от 6-ия Левски, който има в актива си 31-а. На другия полюс  дупничани са на незавидното предпоследно място с 13 точки и с все по-илюзорни шансовете за оставане в елита. Чунчуков вкара в 4-ата минута след кошмарна грешка на стража на гостите Емил Михайлов. Мариян Огнянов удвои в 24-ата след великолепна асистенция на Иван Цветков, а в добавените минути на втората част резервата на Ботев Християн Казаков направи 3:0.

Двубоят бе наблюдаван от селекционера на националите Ивайло Петев, както и от треньора на младежите Тони Здравков.

Ботев започна отлично двубоя и още в 4-ата минута откри резултата, не без помощта на вратаря на дупничани Емил Михайлов. Чунчуков получи на границата на големия пеналт от Огнянов и бързо нанесе удар, Михайлов не се намеси качествено и вместо да улови изби назад, насочвайки кълбото към собствената си врата – 1:0 за домакините.

Чунчуков пропусна да удвои няколко минути по-късно, когато бе намерен отдясно, шутира, но Михайлов успя с крак да избие.

Ботев продължи да атакува с пълна сила и налагаше темпото на терена, а единствената чиста възможност за дупничани бе пропиляна от Крум Бибишков в 20-ата минута, когато бе оставен непокрит и от няколко метра не успя да насочи топката във вратата на Стаховяк.

Бърза атака отдясно на „канарчетата”  в 24-ата минута завърши с красив гол с глава на Мариян Огнянов. Иван Цветков проби по фланга и направи отлично фалцово центриране с левия крак, което бе засечено с плонж от Огнянов, пращайки топката в десния ъгъл на Михайлов – 2:0 за Ботев.

Четири минути след великолепната си асистенция Цветков можеше да запише името си сред голмайсторите, но техничен негов удар срещна страничния стълб.

В края на първата част Огнянов можеше да изненада за втори път Михайлов, но не успя да насочи добре топката и ударът му с глава прати топката над напречната греда.

Играта в първите минути след почивката бе двуостра, но чистите положения отново се създаваха пред вратата на Марек. Васев на два пъти пропусна да направи резултата класически – първо в 63-ата футболиста на „канарчетата” стреля много силно и неточно, а пет минути по-късно отново от добра позиция не успя да се разпише, този път заслуга за това има вратарят на гостите, който излезе добре и изби.

Концентрацията на Марек в защита спадна в последните минути и в добавеното време резервата на Ботев Казаков отбеляза първия си гол в професионалния футбол, правейки резултата класически. В 4-ата минута на добавеното време Чунчуков се пребори с бранител за топката в полето на Марек и извади към Казаков, който на празна врата не сгреши, оформяйки крайния резултат.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1