Рома показа характер и с 10 души се измъкна от Ювентус (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дербито в Серия А завърши при резултат 1:1, разликата между първия и втория остана 9 точки

Рома и Ювентус завършиха при равенство 1:1 в дербито от 25-ия кръг на Серия А, което се игра пред пълните трибуни на стадион „Олимпико”. „Римските вълци” показаха характер през второто полувреме, след като останаха с 10 човека срещу действащия шампион на Италия, и заслужено се поздравиха с точката. Торосидис получи втори жълт картон и даде числено преимущество за Юве, от което обаче отборът на Масимилиано Алегри не успя да се възползва.

Карлос Тевес даде преднина за „старата госпожа” в 62-ата минута след майсторско изпълнение на пряк свободен удар, но в 78-ата Сейду Кейта възстанови равенството след удар с глава.

След това равенство разликата между първия и втория в класирането на първенството се запазва на девет точки.

През цялото време отборът на Ювентус бе заложил на солидна игра в защита и на бързи контраатаки, които създадоха много грижи на бранителите пред вратаря Морган де Санктис. Рома владееше повече топката, но през първото полувреме така и не успя реално да застраши Джанлуиджи Буфон.

В 7-ата минута Артуро Видал стреля силно след слабо изчистване на Холевас, но прати топката на около 2-3 метра от лявата греда. Няколко минути след това Лихщайнер центрира остро по земя към Мората в наказателното поле, но нападателят не успя да играе навреме с нея и с всеобщи усилия защитниците на Рома успяха да изчистят топката.

В 21-ата минута Костас Манолас можеше да си вкара страховит автогол, след като много рисковано пресече пас на Перейра към Мората в наказателното поле и топката мина на по-малко от метър от дясната греда на Де Санктис. Това е поредната неубедителна проява в защита на „римските вълци”.

В 32-ата минута „старата госпожа” намери поредната пробойна в отбраната на Рома и пред Перейра се откри добра възможност да шутира, но ударът му бе твърде слаб и по никакъв начин не затрудни вратаря.

През второто полувреме гостите от Торино продължиха да залагат на стила си от първата част. В 50-ата минута Видал имаше защо да се хване за главата. Перейра намери чилиеца след страхотен рейд, последният шутира веднага, но топката профуча на сантиметри от лявата греда. Малко след това Лихщайнер отправи снаряд от границата на наказателното поле, но в аут.

В 62-ата минута Торосидис получи втори жълт картон след като препъна Видал малко границата на наказателното поле. Съдията Осато моментално му показа жълтия цвят. Зад топката застана Карлос Тевес и с майсторско изпълнение в стил Андреа Пирло откри резултата, пращайки топката неспасяемо топката във вратата на Де Санктис, който не успя дори да реагира. Това беше неговото 15-о попадение в Серия А.

В 72-ата минута Манолас бе много близо до изравняването. Той надскочи всички в наказателното поле и отправи много опасен удар към Буфон, който обаче демонстрира завиден рефлекс и успя да избие в корнер. Това бе най-опасното положение, което домакините успяха да създадат пред вратата на Ювентус за целия двубой до момента.

„Римските вълци” обаче не развяха веднага бялото знаме и показаха сериозен характер. В 78-ата минута Сейду Кейта хвърли в екстаз „Олимпико”. След пряк свободен удар, топката бе центрирана в наказателното поле, там Кейта се оказа най-съобразителен и с глава изравни.

До края на двубоя футболистите на Рома хвърлиха всички сили в атака и принуди Юве да се прибере изцяло в своята половина, но равенството се запази.