Уникална грешка в отбрана донесе победа за Юнайтед на „Сейнт Джеймсис Парк” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ашли Йънг донесе трите точки за „червените дяволи” с гол в 89-ата минута

Манчестър Юнайтед спечели нова инфарктна победа, благодарение на късен гол. В 89-ата минута Ашли Йънг се възползва от уникална грешка в отбраната на Нюкасъл и донесе минимален успех с 1:0 за „червените дяволи” при гостуването на „Сейт Джеймсис Парк” в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините имаха претенции за дузпа още в 10-ата минута, когато Смолинг събори Ривиер в наказателното поле, но главният съдия отказа да посочи бялата точка. Юнайтед отговори с опасен удар на Ерера, който мина покрай вратата.

В средата на първата част Уейн Рууни бе изведен сам срещу Крул, но също не успя да намери целта. В края на полувремето Сисоко изведе Ривиер сам срещу Де Хеа, но френският нападател не успя да играе с топката и пропиля най-чистата възможност за „свраките”.

В началото на втората част Маркос Рохо стреля много опасно от дистанция, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Ривиер пък отново изпусна страхотна възможност за домакините, след като не успя да завърши една свалена топка от Колочини.

В 54-тата минута Ди Мария изведе Фелайни сам срещу Крул, но холандският страж отново се справи блестящо, като успя да отрази и добавката на Ашли Йънг.

В 65-ата един от любимците на „Сейнт Джеймсис Парк” Хонас Гутиерес се завърна в игра след 18 месеца отсъствие, след като пребори рак на тестисите.

Три минути след като Хонас се появи в игра Нюкасъл пропусна най-чистото си положение. Айосе Перес открадна една топка от Ерера в средата на терена и заедно със Сисе останаха двама срещу Джони Еванс. Перес пусна топката към Сисе, който обаче стреля разочароващо и прати топката покрай вратата.

В 89-ата минута страхотна грешка Абейд върна много лошо топката към Крул, той не успя да я изчисти и я прати в краката на Йънг, който отблизо не сгреши и донесе трите точки за „червените дяволи”.

В ответната атака „свраките” можеха да изравнят, но брилянтно спасяване на Де Хеа спря удар с глава на Папис Сисе. Така, Юнайтед запазва четвъртата си позиция, като вече има 53 точки и остава на една от третия Арсенал. Нюкасъл остава с 35 на 11-ата позиция.