С късни изстрели в двете полувремена Сити отстреля „лисиците” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Новото попълнение на „гражданите” Вилфред Бони започна като титуляр направи куп пропуски

Манчестър Сити спечели домакинството си на Лестър с 2:0 в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Давид Силва и Джеймс Милнър се разписаха за „гражданите”, като отбелязаха в края на двете полувремена.

Новото попълнение на „гражданите” Вилфред Бони се отчете с три пропуска още през първата част. Котивоарецът нямаше никакъв късмет, като още в четвъртата минута негов удар бе избит от голлинията, след което и Марк Шварцър спаси негов изстрел.

Натискът на домакините си каза думата в заключителните секунди на първата част. Коларов проби отляво и центрира в наказателното поле. Там последваха няколко рикошета, след което Давид Силва се оказа най-съобразителен и отблизо откри резултата.

Веднага след почивката Крамарич изстреля страхотен удар, но след рикошет топката се оплете в страничната част на мрежата. Сити пък отговори с далечен удар на Яя Туре, който обаче бе отразен с вещина от Шварцър.

В 76-ата минута Марез удари греда за „лисиците” и пропусна най-чистото положения за гостите.

„Гражданите” обаче отново удариха в края. Джеймс Милнър оформи крайното 2:0 за Сити с гол в 88-ата минута, след като засече центриране на Хесус Навас.

След победата Сити остава на пет точки зад лидера Челси, но отново е и с мач повече. Лестър продължава да е на дъното с едва 18 точки.