Еден Азар остави Челси в шампионски график (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Моуриньо спечели лондонското дерби с Уест Хем с 1:0 в страхотен мач на "Болейн граунд"

Еден Азар донесе много ценен успех на Челси с 1:0 в градското дерби с Уест Хем от междинния 28-и кръг на Висшата лига. Лондонското дерби на „Болейн граунд” се превърна в истински трилър с куп голови положения и страхотни спасявания на двамата вратари Адриан и Тибо Куртоа. Голът на Азар остави Челси с 5 точки аванс на върха пред Манчестър Сити и мач по-малко от „гражданите”.

Челси влезе в мача след като вдигна първия си трофей за сезона в неделя и направи една магическа атака в 7-ата минута, която след редица бързи пасове по земя завърши с нисък пас на Оскар към Диего Коща, но голмайсторът на клуба протегна десния си крак и извади в аут.

Уест Хем спечели корнер в 18-ата минута, топката бе избита на първа греда, но Оскар лековато загуби от Кевин Нолан, който стреля през купа от тела и Куртоа успя да се разтегне, за да избие насочената в далечния ъгъл топка.

Темпото в тези минути беше вихрено и Фабргегас центрира в ръцете на Адриан, а после Куяте премина през двама и центрира ниско за своя сънародник Диафра Сако, но сенегалецът се размина с топката. Сако пропиля още една възможност и пропуските на Уест Хем бяха наказани.

Челси направи бърза контра в 22-ата минута, Азар проби през центъра, Рамирес получи отдясно и центрира отлично за Азар, който с глава отблизо разстреля Адриан за 1:0. При гола останаха и леки съмнения за засада, но съдиите не реагираха по никакъв начин.

Белгийската звезда на лидера в шампионата бе най-фаулиран и се наложи играта да бъе спряна, за да му бъде оказана лекарска помощ. Азар продължи мача и изведе Коща, който напредна сам срещу вратаря, но се забави с удара и Карл Дженкинсън успя да му избие със страхотен шпагат току пред вратата.

Две минути по-късно Дженкинсън перфектно сложи топката на главата на Сако, който обаче стреля много слабо и Куртоа отрази.

В началото на втората част Данунинг създаваше много проблеми на Иванович на фланга, но Челси някак се справяше с центриранията му.
Пред другата врата Рамирес бе изведен отдясно, остави защитник на земята с финт, но ниският му удар срещна далечната греда.

Невероятните пропуски продължиха и в следващата минута Азар копна леко за Рамирес, чийто изстрел с глава бе отразен от Адриан с крак на голлинията.

Серията вратарски спасявания продължи и Данунинг намери Сако след час игра, а Тибо Куртоа спаси на близката греда.

Белгийският вратар направи може би единствената си грешка в мача в 72-ата минута, когато изпусна топката след шут на Енер Валенсия, но пък тогава Кейхил със шпагат попречи на Сако да направи точна добавка.

Куяте и Тери си удариха лошо главите и играта бе спряна за известно време. Удар на Иванович срещна ръката на Колинс, ала реферът Андре Маринър прецени, че това не е дузпа.

Сако стреля с глава над целта, а Уест Хем сякаш имаше по-основателни претенции за дузпа, когато Кейхил докосна с ръка след шут на Нене, но Маринър отново замълча.

Добавеното време беше 6 минути, но отборът на Моуриньо показа здрави нерви и концентрация до края, за да си тръгне с важен успех от градското дерби.