Арсенал се изпоти при успеха си срещу КПР (ВИДЕО)

"Артилеристите" запазиха третата си позиция в Англия след голове на Жиру и Санчес

Арсенал спечели с 2:1 гостуването си на Куинс Парк Рейнджърс в двубой от XXVIII кръг на Премиършип, запазвайки третата си позиция във временното класиране в Англия. Тимът на Арсен Венгер не бе убедителен през първата част на двубоя, но след почивката намери своя ритъм и стигна до две попадения чрез Жиру (64`) и Санчес (69`). Чарли Остин намали на 1:2 в 82-ата, но отборът на Крис Рамзи не успя да стигне до изравнително попадение до края на срещата.

КПР изглеждаше по-опасният отбор на терена през първите 45 минути на двубоя, а стражът на „артилеристите” Давид Оспина на няколко пъти спасяваше своя тим от попадение след опасни атаки на домакините.

В 12-ата минута шут на Чарли Остин бе отразен от Оспина, а десет по-късно отново Остин пробва да разпечата вратата на Арсенал, но също неуспешно.

В 36-ата късметът бе на страната на Арсенал, след като след изстрел на Остин топката облиза гредата.

В края на полувремето Касорла отправи добър удар в движение, но Роб Грийн бе на правилното място и  опази мрежата си суха.

Отборът на Арсен Венгер намери своя ритъм през втората част и положенията пред вратата на Роб Грийн не закъсняха. Росицки пропусна да открие малко след подновяване на играта, а Алексис Санчес на два пъти бе близо до отбелязването на гол.

„Артилеристите” натиснаха сериозно своя съперник, което даде резултат в 64-ата минута. Опит на Гибс да подаде бе блокиран от бранител, но все пак топката попадна в Жиру, който пусна покрай вратаря за 1:0.

Пет минути по-късно Санчес показа класа и между двама бранители от малък ъгъл шутира силно в близкия на вратаря ъгъл, покачвайки на 2:0.

Домакините намалиха в 82-ата след топовен изстрел на Чарли Остин от границата на наказателното поле, но силите на КПР не стигнаха за изравняване и записаха втора поредна загуба в Премиършип.