Чехия спечели световната титла по биатлон в смесената щафета

Българите в състав Йорданова, Стоянова, Илиев и Анев завършиха на 18-о място от 26 отбора

Чехия спечели световната титла в смесената щафета на първенството на планетата по биатлон, което се провежда в Контиолахти. На второ и трето място останаха отборите на Франция и Норвегия. Смесената щафета включва две жени и двама мъже, които стрелят по два пъти от двете положения. Мъжете бягат по 7,5 километра всеки, докато дамите имат дистанция по 6 километра всяка от тях.

Българският отбор в състав Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Владимир Илиев и Красимир Анев се нареди на 18-о място от 26 отбора с общо време 1 час, 25 минути, 24.7 секунди или на 4:57.5 минути изоставане от шампионите. Българите използваха 13 допълнителни патрона, като любопитното е, че и при четиримата състезатели първата стрелба беше почти перфектна - само един пропуск за четиримата, докато при втория рубеж нашите не улучиха 12 пъти.

Емилия Йорданова и Десислава Стоянова задържаха българската щафета на 22-ото място, но при Владимир Илиев и особено при Красимир Анев имаше доста сериозно наваксване и след добър спринт на Краси нашата формация успя да се класира 18-а.

Чехия се нуждаеше от осем допълнителни патрона, но в крайна сметка триумфира първа с време 1 час, 18 минути и 50.4 секунди, като изпревари с 20.7 секунди Франция, на която също бяха необходими осем допълнителни зареждания. За Чехия караха звездите на женския биатлон Вероника Виткова и Габриела Соукалова, както и Михал Слесингер и Ондрей Моравец.

Французите, които бяха сериозните претенденти за златните медали, излязоха с Ане Бескон, Мари Дорен Абер, Жан-Гийом Беатрикс и Мартен Фуркад. На 3-ото място остана Норвегия с време, което е с 27,7 секунди след победителите. Норвежците трябваше да направят една допълнителна обиколка и се нуждаеха от три допълнителни патрона.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1