Гингам преодоля с мъка отбор от 4-та дивизия за Купата на Франция

Оксер отстрани Брест след дузпи, вече са ясни и 4-те полуфиналисти

Гингам се мъчи до 92-ата минута, за да вкара победен гол за 2:1 при гостуването на четвъртодивизионния Конкарно в четвъртфиналите за Купата на Франция.

Централният нападател Кристоф Мандан даде аванс на елитния тим още в 3-ата минута, но съименникът му Кристоф Гурмелон изравни за отбора от четвъртото ниво на френския футбол в средата на първата част.

Домакините играха храбро и вече мислеха, че са вкарали мача в продължения, когато резервата Клаудио Бово класира Гингам за полуфиналите с гол във втората добавена минута на редовното време.

Не до продължения, ами чак до дузпи докараха нещата втородивизионните Брест и Оксер след 0:0 за 120 минути игра.

При наказателните удари играчите на Оксер бяха по-точни и спечелиха с 4:2, което подпечата билета им за полуфиналите.

Така 4-те отбора, които се класираха за полуфиналите за Купата на Франция, са Сент Етиен, ПСЖ, Оксер и Гингам.