Бъдещият Нефтохимик победи Черноморец

Отборът на ПФК Бургас спечели с 2:0 градското дерби

Отборът на ПФК Бургас спечели с 2:0 градското дерби с Черноморец. Попаденията за бъдещия Нефтохимик отбелязаха Любомир Любенов (59 мин. – дузпа) и Димитър Георгиев (68мин.). Воденият от Ангел Стойков тим бе горещо подкрепян от многобройна агитка с фенове на „шейховете”.

Още в 6-ата минута Бургас можеше да поведе. Центриране от фаул на Мечев бе засечено с глава от Жеков. Вратарят на Черноморец Янко Георгиев улови топката с мъка, точно пред голлинията. След половин час игра Емануил Манев се озова сам срещу вратаря на Черноморец, но се засуети и топката му бе избита. Малко по-късно удар с глава на Величков не намери целта.
През второто полувреме Бургас натисна още в самото начало своите домакини. След 120 секунди игра през втората част, силен изстрел на Мечев бе спасен от Георгиев. Логичното се случи в 59-ата минута. Димитър Георгиев бе повален в наказателното поле на Черноморец и главният арбитър отсъди дузпа. Зад топката застана Любомир Любенов, който с прецизен удар откри резултата. В 68-ата минута самият Георгиев отбеляза гол, засичайки с глава центриране отляво. В 75-ата минута Георгиев можеше да направи резултата класически, но пропусна от чиста позиция. До края на двубоя възпитаниците на Ангел Стойков изпуснаха още няколко изгодни ситуации за гол.

ПФК Бургас: 1. Християн Славов, 21. Живко Хаджиев, 23. Станислав Жеков, 20. Величко Величков, 17. Станимир Андонов, 3. Петър Патев, 4. Симеон Мечев, 8. Димитър Георгиев, 77. Емануил Манев (82’ – 9. Красимир Илиев), 7. Любомир Любенов, 15. Ерай Карадайъ (67’ – 6. Пламен Димитров)

Резерви: 12. Костадин Георгиев, 2. Тодор Гочев, 9. Красимир Илиев, 11. Даниел Шмедин, 6. Пламен Димитров, 99. Слави Костенски, 19. Ахмед Ахмедов

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили