Дунав громи Кубрат с 5:1 във "В" група (СНИМКИ)

В следващия кръг "драконите" гостуват на Бенковски в областното дерби в Бяла на 21 март от 15 ч.

"Дунав" победи "Кубрат 2007" с 5:1 в мач от 18-ия кръг на Североизточната "В" група. Двубоят се игра на стадона в Кубрат, на който обаче "драконите" бяха подкрепени от атрактивните си фенове, а на трибуните бяха председателят на УС на клуба Симеон Симеонов и зам.-кмета на Русе Иван Григоров.

Гостите владееха инициативата още от началото. Андреас Васев, Георги Чакъров, Йордан Димитров и Диян Димов обаче се разминаха с попадение през първите 20-ина минути. Единствено Валентин Валентинов, Радомир Хараланов и Захари Димитров опитваха на моменти да затруднят русенската отбрана, но бяха далеч от чисто положение пред Цветомир Цанков.

Постепенно играта се поизнерви, не липсваха и по твърди и груби отигравания от страна на кубратския тим, в който всъщност основни играчи бяха възпитаници на дунавската школа. Така след няколко нарушения пред наказателното поле на домакините се стигна и до едно в него, довело до дузпа за гостите. Тя бе посрещната с бурно недоволство от футболистите и феновете на "Кубрат 2007", а към русенската скамейка полетяха различни предмети и пакетчета със семки. Все пак капитанът на "драконите" Диян Димов не сгреши от бялата точка и откри за 0:1 в 30-та минута.

Само 5 минути по-късно резултатът вече бе 0:2. Андреас Васев се измъкна от отбраната на съперника, излъга Сашев и вкара гол. До почивката нямаше попадения и гостите водеха с две чисти попадения.

Второто полувреме започна по-спокойно. Домакините обаче потърсиха своите шансове и в 53-та минута Валентин Валентинов намали за 1:2, след като бе намерен непокрит в наказателното поле на дунавци. Повече възможности за "Кубрат 2007" обаче липсваха.

За сметка на това Николай Колев и Георги Чакъров на два пъти обаче решиха изхода от мача с попадения съответно в 73-та, 81-та и 83-та минута за крайното 5:1 за "Дунав". Така русенският състав продължава да води убедително с актив от 52 точки и голова разлика 83:8 след 18 кръга в Североизточната "В" група.

В следващия кръг "драконите" гостуват на "Бенковски" в областното дерби в Бяла на 21 март от 15 ч.

"Дунав" Русе: Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (86 мин. - Александър Къснеделчев), Николай Колев, Андреас Васев, Георги Чакъров (84 мин. - Денис Цолев), Йордан Димитров (73 мин. - Светослав Читаков).

"Кубрат 2007" Кубрат: Пламен Сашев, Невен Венков, Аднян Джелилов, Атилла Юмер, Аян Ирфан, Галин Цонев (16 мин. - Кяшиф Фахрединов), Валентин Валентинов (71 мин. - Валентин Якимов), Живко Парашкевов (88 мин. - Красимир Димитров), Борислав Караиванов, Захари Димитров, Радомир Хараланов.
Оперират играч на Спартак (Варна)

Треньорът Росен Кирилов има и още един кадрови проблем

Беласица победи Струмска слава с 2:0 на „Цар Самуил“

Домакините от Петрич запазиха шансовете си за оцеляване в групата

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили