Пирин (Бл) открадна точка от Мездра в последната минута

Петър Тончев изравни за 1:1 с далечен удар, в следващия кръг Пирин приема Локо (ГО) в пряка битка за второто място

Локомотив (Мездра) отново се оказа костелив орех за Пирин (Бл), след като благоевградчани не успяха за пореден път да победят този съперник. На стадиона в северозападния град пиринци завършиха при резултат 1:1, като изравниха в последната минута с гол на Петър Тончев, съобщават от пресслужбата на "орлетата".

През първата част Пирин бе по-активният отбор на терена, но трудно достигаше до голови положения. Противно на логиката, първи до възможност за гол стигнаха домакините , като Димитров пропусна в 8-та минута. "Зелените" отговориха с опасен удар на Наков, който стреля по диагонала, но вратарят спаси. Четири минути по-късно Тунтев пропусна с глава при едно центриране от корнер за Пирин. Последва и положение за Витанов, който стреля от разстояние, но бе успех.

Темпото на играта не се промени и през втората част, като отново благоевградчани владееха повече топката, но предпазливо. Тончев можеше да открие резултата в 48-та минута, но не успя да поеме добре топката преди финалния изстрел. В 65-та минута шанс за гол имаше и Хаджииванов, но и той бе без успех.

Най-опитният състезател на домакините Димитров даде преднина на Локомотив в резултата, след като отбеляза красив гол в ответната атака, стреляйки от границата на наказателното поле в сглобката зад Бахтарлиев.

Последва натиск на Пирин, като Коцев не успя в 76-та минута да матира домакините.

В последната минута на мача влезлият като резерва Тончев отбеляза с гол от дистанция, като спаси точката за пиринци, която може да се окаже много важна за крайния изход на борбата с другия борещ се за промоция тим на Локо (Горна Оряховица), който завърши при същия резултата в гостуването си на Созопол.

В следващият кръг двата тима излизат в директен сблъсък на "Христо Ботев" в Благоевград, като мачът е в събота, 21 март, от 15:30.

Състав на Пирин: Бахтарлиев, Сандев, Николов, Тунтев, Башлиев, Попев, Войнов, Витанов,Тасев, Наков и Тошев