Къде ще завърши Гришо 2019 година?

17 март 2015 17:30 Пламен Димитров

Славия вкара 5 на ходом на бутафорния Хасково (ВИДЕО)

Славия разгроми на ходом бутафорния отбор на Хасково като гост с 5:1 в последния мач от редовния сезон в А група. Капитанът Радослав Василев вкара два гола за „белите”, а по един добавиха Петър Атанасов, Манзоро и дебютиралия Франк Мбарга. Димитър Алексиев вкара почетния гол за домакините след красиво двойно подаване с резервата Григор Долапчиев.

Отборът на Иван Колев записа едва втория си успех далеч от „Овча купел” през сезона и измести Локо (Пд) от 9-ата позиция, докато тимът на Емил Велев си остана като закован за последното 12-о място с едва 7 точки след пета поредна загуба в шампионата. Това означава, че в събота Славия ше бъде домакин на Локомотив (Пд) в първия кръг от плейофите във втората шестица. Хасково пък гостува на Левски.

Преди 10 дни този мач от 21-ия кръг бе отложен заради снега, който затрупа стадиона в Хасково. Днес нямаше и помен от сняг, но слънчевото време не помогна на двата отбора да покажат кой знае какво.

Иван Колев бе направил доста промени в състава си и излезе с експериментална единайсеторка, като Диего Фераресо действаше на нетипичния за него пост дясно крило. Хасково обаче напълно оправда решението на Колев да си прави експерименти, защото изобщо не затрудни столичани.

Мачът започна със серия неточни центрирания към наказателното поле на домакините. В 11-ата минута Крум Стоянов бе изведен вдясно сам срещу вратаря, нагласи си на левия крак, но стреля слабо и Банков спаси с крак, а при добавката Петър Атанасов насочи с глава в аут, вместо в опразнената врата.

Домакините рядко затрудняваха бялата защита, в която се отличаваше снажния Касаи, обиращ почти всяка спорна топка. Все пак в 24-ата минута Узунов центрира от корнер, топката стигна до Деян Лозев, но той падайки насочи покрай дясната греда.

Славия поведе по много елементарен начин. След няколко поредни корнера отляво, „белите” спечелиха ъглов удар от другата страна и Радослав Василев изпревари Алексиев и с глава прехвърли Баков от границата на вратарското поле, за да се разпише под гредата за 1:0 в 35-ата минута.

До почивката на Емил Велев се наложи да прави две принудителни смени – централният защитник Марем си извади рамото, а Владислав Узунов получи травма в кръста. На терена се появиха Григор Долапчиев и Георги Коруджиев.

В началото на втората част головете падаха с голяма лекота като на тренировка, а защитата на Хасково сякаш спря да играе.

Славия изпусна две 100-процентови положения, след като Петър Атанасов излезе сам срещу Банков само 18 секунди след подновяването на играта, но би право в него, а после трима в бяло излязоха зад защитата и Крум Стоянов получи на дузпата при елиминиран вратар, но защитник изби от голлинията.

В ответната атака Лозев подаде на Димитър Алексиев, който направи красиво двойно с по едно докосване с Долапчиев и Алексиев сам се разписа с левия крак в горния десен ъгъл за 1:1.

Ремито се задържа за много кратко. Ради Василев получи пас вляво, мина като на парад покрай Вълчан Чанев и прецизно оплете в далечния десен ъгъл за 2:1 само 5 минути след гола на Хасково.

След още две минути Банков за трети път извади топката от своята мрежа. Радослав Василев центрира отдясно, Манзоро отклони на първа греда и топката стигна до Петър Атанасов, който покачи на 3:1 с левия крак отблизо.

Четвърт час преди края 23-годишният камерунски халф Франк Мбарга дебютира с бялата фланелка и веднага негов гол с глава бе отменен заради засада на Ради Василев, който беше в активна позиция и влияеше на играта.

Секунди по-късно Петър Атанасов направи двойно с Манзоро в наказателното поле и копна на втора греда за Мбарга, който от воле вкара най-красивия гол в мача над главата на вратаря с помощта на напречната греда – 4:1.

До края остана време за още един гол. Манзоро и друга резерва – Емил Стоев, останаха сами срещу вратаря, а французинът, който през цялото време се сърдеше за нещо по терена и на съперниците, и на съдията, финтира Банков и вкара на празна врата за крайното 5:1.

Славия завърши редовния сезон с 23 точки на 9-о място, а Хасково има само 7 на последната 12-а позиция.

1. Банков
3. Марем Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
14. Скерлев (к) Жълт картон
5. Т. Трифонов
20. Педро Еуженио Жълт картон
19. Райнов
23. Узунов Смяна за състезател излизащ от игра Контузия или получаване на медицинска помощ

Събития

90+2' Край на мача Край на мача! Хасково - Славия 1:5!
90+1' Жълт картон Жълт картон за Маламов.
90' Две минути продължение на мача.
89' Гол ПЕТИ ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Манзоро и Емил Стоев останаха сами срещу вратаря, Манзоро сам финтира вратаря и вкара за 5:1!
84' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място Емил Стоев.
84' Смяна за състезател излизащ от игра Крум Стоянов излиза от игра.
80' Гол КРАСИВ ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Петър Атанасов направи двойно с Манзоро в наказателното поле и прехвърли на втора греда за Мбарга, който от воле вкара със съдействието на напречната греда - 4:1 и много ефектен гол за дебютиращия камерунец!
80' Bнимание ОТМЕНЕН ГОЛ! Франк Мбарга засече с глава центриране от пряк свободен удар и вкара с глава, но Радослав Василев беше в засада и влияеше на играта!
78' Удар Пряк свободен удар на изгодна позиция за домакините, Долапчиев би в стената.
76' Смяна за състезател влизащ в игра Франк Мбарга прави дебют за Славия.
75' Смяна за състезател излизащ от игра Владимир Семерджиев е сменен от Иван Колев.
74' Центриране Изчистване от аутлинията се превърна в контра за Хасково, Маламов разтегли надясно за Лозев, който центрира добре, но бранител в бяло се справи с глава.
73' Bнимание Манзоро надбяга Еуженио на фланга и пусна ниско за Ради Василев, но Тихомир Трифонов чисти в корнер.
70' Жълт картон Жълт картон за Педро Еуженио, който задържа Манзоро с ръка. Французинът направо спря да играе, изразявайки недоволство.
70' Станислав Генчев бе ударен неумишлено в лицето, съдията не дава нищо.
69' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен бе Вълчан Чанев, който само изгледа Радослав Василев при втория гол за Славия.
69' Смяна за състезател влизащ в игра Димитър Андонов е последната смяна на Емил Велев.
66' Жълт картон Жълт картон за Манзоро за реплика към съдията.
64' Удар Георги Коруджиев шутира отдалеч право в ръцете на Марио Кирев.
62' Опасна атака за Хасково, но Касаи изпревари Долапчиев.
61' Удар Касаи е оставен непокрит в наказателното поле, но стреля с глава в аут след центриране от пряк свободен удар.
60' Жълт картон Груб фаул на Скерлев срещу Манзоро носи жълт картон на капитана на Хасково.
57' Случайно или не, предложението "над 2,5 гола през второто полувреме" в този мач стана факт за точно 11 минути. Втората шестица е песен за някои отбори...
56' Гол ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Ради Василев центрира отдясно, Манзоро отклони на първа греда и топката стигна до Петър Атанасов на втора греда, където той се разписа с левия крак за 3:1!
54' Гол ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! Ради Василев получи отляво, размина Вълчан Чанев с финт към наказателното поле и прецизно насочи в далечния десен ъгъл - 2:1 за "белите"!
53' Удар Пряк свободен удар за Славия на добра позиция, но Манзоро шутира ниско в стената.
49' Гол ГОООЛ ЗА ХАСКОВО! Лозев пусна за Алексиев, който прехвърли за Долапчиев, той му върна елегантно в наказателното поле и Димитър Алексиев простреля десния ъгъл за 1:1! Много красиво попадение!
48' Bнимание КАК НЯМА ГОЛ? Изритана топка изведе трима от Славия зад защитата, вратарят е елиминирам, но ударът на Крум Стоянов е избит от голлинията от бранител!
46' Смяна за състезател влизащ в игра Една смяна в състава на Славия за втората част - Жереми Манзоро е вече в игра.
46' Bнимание ПРОПУСК! Само 18 секунди след подновяването на играта Петър Атанасов открадна пред наказателното поле и излезе сам срещу вратрая, обаче би право в ръцете му!
46' Начало на мача Начало на втората част!
45+2' Малко яснота около двете принудителни смени в тима на Хасково от "Диема Спорт": Марем е с извадено рамо, а Узунов изпитва силно болки в кръста.
45+2' Край на мача Край на първата част! Хасково - Славия 0:1!
45+2' Центриране Изсипана топка в наказателното поле на Славия, Касаи авторитетно се намесва и чисти с глава.
45' Две минути продължение на първото полувреме.
45' Засада Деян Лозев е спрян от страничния съдия с развят флаг за засада, каквато наистина съществуваше.
44' Удар Станислав Генчев опита да изненада вратаря с мощен шут от пряк свободен удар, топката минава на метър около над целта.
43' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място Коруджиев.
43' Смяна за състезател излизащ от игра Марем също не може да продължи и е заменен още преди почивката принудително.
42' Смяна за състезател влизащ в игра Григор Долапчиев влиза на терена за Хасково.
42' Смяна за състезател излизащ от игра Владислав Узунов е контузен и не можа да продължи, принудителна смяна.
41' Центриране Играч на Хасково стигна до аутлинията и копна меко към дузпата, но там Пламен Крумов чисти с глава.
40' Контузия или получаване на медицинска помощ Централният бранител Марем също има някакви проблеми, но се изправя засега.
39' Кокала изглежда все по-намръщен на скамейката на домакините. Дали това няма да е последният му мач начело на Хасково?
38' Контузия или получаване на медицинска помощ Узунов получи травма и ще трябва да бъде сменен.
37' Жълт картон Касаи направи поредно нарушение срещу Узунов, играчите и феновете на домакините искат картон, съдията Георги Димитров мисли цяла минута и наистина вдигна картона.
36' Попадението е шесто за Василев през този сезон.
35' Гол ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Радослав Василев изпревари Алексиев на границата на вратарското поле и нападателят с глава прехвърли вратаря за 1:0!
34' Центриране Още един корнер за "белите", серия нескопосани опити за изчистване сътвориха меле в наказателното поле и в крайна сметка ъглов удар от другата страна.
33' Центриране Корнер за Славия, центриране към близката греда, домакините чистят в тъч.
32' Удар Никола Петров засече с глава от неудобна позиция и прати встрани от целта.
30' Бързо Крумов се връща на терена, изглежда му няма нищо.
29' Контузия или получаване на медицинска помощ Пламен Крумов остана на земята след борба за топката с Алексиев. Лекарска помощ за бившия десен бек на Левски.
27' Маламов тормози Пламен Крумов на фланга в последните минути, но централните защитници на Славия се справят с подаванията пред вратата.
24' Bнимание ПРОПУСК Узунов центрира ниско от корнер, избита топка, ново копване в наказателното поле, топката стигна до Лозев, който стреля падайки, но прати покрай лявата греда!
24' Маламов отклони за Алексиев, Касаи гардира топката и вратарят Кирев изрита силно напред.
23' Пореден опит за пас зад защитата на Хасково, този път към Диего Фераресо, защитник му попречи.
21' Контра на "белите", които имаха числен превес, но страничният рефер вдигна засада на Крум Стоянов.
19' Контузия или получаване на медицинска помощ Касаи връхлетя върху Марем, който има нужда от медицинска помощ.
17' Дълъг диагонален пас за Крум Стоянов, но Банков излиза и лови.
16' Узунов подаде заучено към Райнов от пряк свободен удар, той опита да копне зад защитата, но Кирев лови.
15' Превес за Славия в първия четвърт час. Домакините играят повече на мускули и опитват да компенсират с много желание, но досега не са затруднили Марио Кирев.
11' Bнимание ГОЛЯМ ПРОПУСК! Крум Стоянов бе изведен сам срещу вратаря, нагласи си на левия крак и би, но Банков с крак спаси, добавка на Петър Атанасов с глава в аут!
9' Удар Касаи направи нарушение на около 30 метра пред вратата на Славия, Владислав Узунов шутира директно, но слабо и право в центъра - без проблем за Кирев.
8' Центриране Пламен Крумов изсипва в наказателното поле, право в ръцете на Банков.
5' Центриране Маламов извърши нарушение, Крум Стоянов прекалено силно центрира в аут.
3' Центриране Много лошо центриране на Диего Фераресо, който прехвърли всички и топката излезе в тъч от другата страна.
2' Нова добра атака, този път Крум Стоянов пробива вляво, Марем чисти в корнер.
1' Центриране Веднага опасна атака за Славия, хубаво центриране отдясно, но играч на гостите остана под топката.
1' Начало на мача Начало на мача!
0' Минута мълчание в памет на бившия футболист и треньор на Хасково Богомил Попов, който почина на 74-годишна възраст.
0' Трибуните обаче са обидно празни, може би защото денят е работен.
0' Приятно слънчево време в Хасково и нито помен от снега преди 10 дни.
0' 15:27 Двата отбора и съдиите вече са в тунела. Широка усмивка на лицето на вратаря на Славия Марио Кирев, който днес е титуляр за сметка на опитния Георги Петков.