Набор`97 на Черно море на финал срещу Литекс за Купата на БФС

Варненци победиха с 1:0 на стадиона под Аспаруховия мост връстниците си от Черноморец (Бургас) в здраво дерби

Набор`97 на Черно море на финал  срещу Литекс за Купата на БФС

Родените през 1997 г. таланти на Черно море се класираха за финала за Купата на БФС. Варненци победиха с 1:0 на стадиона под Аспаруховия мост връстниците си от Черноморец (Бургас) в здраво дерби, в което “акулите” бяха пречупени едва в края. Около 100-ина верни фенове проследиха наживо поредният успех на ДЮШ на клуба от Варна, съобщи официалният сайт на „моряците”.

Първото полувреме протече под традиционния домакински натиск. Бургазлии обаче държаха равновесието, а “моряците” не можеха да открият заради липса на шанс в завършващата фаза на атаката.

След почивката и гостите се активизираха, създавайки няколко добри положения. По-класен тим обаче бяха “моряците”, които достигнаха до логично попадение в 71-ата минута. Николай Минков се превърна в герой за “Морето”, вкарвайки победния гол след отличен извеждащ пас на Даниел Димитров. До края битката на терена продължи, но домакините удържаха преднината и спечелиха.

След финала щастливият наставник на тима Тодор Каменов сподели за клубния сайт”, че е доволен от успеха. Според него напрежението в мача е взело връх и затова неговите момчета не са направили успеха по-изразителен. Във финала варненци срещат Литекс. “Люляците” победиха Лудогорец с 4:1 у дома.

Носителят на трофея ще се включи в Юношеската европейска лига на УЕФА. Финалната среща ще се играе на 15 април, като стадионът-домакин ще бъде определен допълнително.

Черно море `97: Валери Вълев, Александър Михайлов, Стоян Илиев, Георги Гушлев, Стефан Иванов, Тони Атанасов, Емил Илиев, Николай Минков, Милен Николов (82 – Кристиян Петков), Красимир Крумов (88 – Мартин Крумов, Даниел Димитров (90 – Ивайло Петков).

Илиан Илиев: Най-важното е, че не получихме гол от Пирин