Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

30 април 2011 19:50 Виктор Иванов

Литекс превзе варненската крепост „Тича” и направи голяма крачка към титлата (видео+снимки)

chernomorepfc.bg

Литекс превзе варненската крепост „Тича” и направи голяма крачка към титлата. Водачите в първенството победиха с минималното 1:0 Черно море и спряха серията от 7 поредни мача на „моряците” без загуба като домакин. С този успех „оранжевите” продължават да нямат загуба до този момент през сезона в А група.

Гостите от Ловеч завършиха срещата с човек по-малко, след като Атанас Бодуров получи директен червен картон след нарушение срещу Дончо Атанасов. Въпреки това варненци не се възползваха от това и така и не вкараха гол - момчетата на Генов изпуснаха много положения.

Гостите от Ловеч играха по-активно през първата част, но и футболистите на Черно море показаха, че няма да дадат лесно Варненската крепост „Тича”. Възпитаниците на Любослав Пенев владееха повече топката, разчитаха предимно на постепенни нападения и по всякакъв начин се опитваха да намерят пролука в гъсто подредената отбора на „моряците”. Домакините заложиха на контраатаки  и в 19-ата минута Сашо Александров намери в наказателното поле Георги Илиев, който игра с глава, но стражът на ловчанлии Виничиус успя да спаси.

Като цяло през първата част отборите не предложиха особено атрактивен футбол. Опасностите пред двете врати се случваха рядко, преобладаваха единоборствата в средата на терена и на няколко пъти главният съдия Стефан Спасов се наложи да показва жълти картони.

В заключителните минути на полувремето футболистите на Стефан Генов изненадващо за своя съперник можеха да открият резултата. Илиев изпълни пряк свободен удар  и центрира в наказателното поле, където Танко Дяков успя да се измъкне от опеката на няколко бранители, игра с глава, но като по чудо топката не намери очертанията на вратата. Малко след това пред Илиев се откри нова възможност след кинжална контраатака, топката обаче му бе избита в последния момент.

Второто полувреме започна много по-обещаващо за разлика от първото и опасностите започнаха няколко минути след подновяването на играта. В 48-ата минута Георги Илиев бе изведен страхотно сам срещу вратаря на Литекс, стражът обаче запази хладнокръвие излезе и успя да парира удара. Футболистите от Ловеч сякаш се стъписаха и за момент действаха неубедително, но постепенно се посъвзеха и започнаха отново да играят със самочувствие.

61-ата минута се оказа фатална за Черно море. Тогава Дока изведе технично Георги Миланов в наказателното поле, той се пребори с бранител и с удар по земята прати топката във мрежата на Денчев. Радостта за „оранжевите” обаче бе кратка, защото в ответната атака Бодуров получи директен червен картон, тъй като събори Атанасов на границата на наказателното поле без да играе за топката.

Въпреки численото си преимущество футболистите на Черно море така и не успяха да изравнят. До края на мача „моряците” не спряха да атакуват към вратата на Виничиус, но бранителите в оранжеви екипи играха стабилно и запазиха до последно крехката преднина.

Събития

90+3' Край на мача Край на мача. Литекс спечели с 1:0.
90+2' Жълт картон Жълт картон и за Барт.
90+1' Bнимание Невероятен пропуск на Черно море! Колев засече в наказателното с глава и топката премина на сантиметри от лявата греда.
90' Три минути добавено време.
86' Жълт картон Жълт картон за стража на Литекс заради бавене на играта.
85' Смяна за състезател влизащ в игра Руменов влезе на мястото на бразилеца.
85' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна за Литекс. Дока напуска.
83' Смяна за състезател влизащ в игра Тодор Колев ще довърши двубоя.
83' Смяна за състезател излизащ от игра Камазола напусна играта.
80' Удар с глава на Дончо Атанасов, който бе спасен.
79' Жълт картон Камазола получи жълт картон.
71' Смяна за състезател излизащ от игра Тодоров излезе.
71' Смяна за състезател влизащ в игра Любо Пенев прави още една смяна. Джерманович влезе в игра.
69' Смяна за състезател влизащ в игра Р. Николов ще довърши срещата вместо него.
69' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в състава на Черно море. Петков напусна терена.
67' Смяна за състезател влизащ в игра Венков ще довърши срещата.
67' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Литекс. Цветков напусна.
62' Червен картон Директен червен картон за Бодуров заради много грубо нарушение срещу Атанасов без топка.
61' Гол Гол за Литекс! Дока изведе много технично Г. Миланов, който от движение прати топката под плонжа на Денчев.
60' Жълт картон Жълт картон и за Христо Янев.
56' Удар на Тодоров от дистанция, който обаче е много неточен.
49' Bнимание Пропуск за Черно море! Георги Илиев бе изведен страхотно сам срещу вратаря, Виничиус обаче излезе и парира удара му.
46' Начало на второто полувреме. Няма промени извършени на почивката.
45' Две минути добавено време на първата част.
44' Жълт картон Жълт картон за Петков заради нарушение срещу Христо Янев.
43' Bнимание Невероятен пропуск на Танко Дяков! Георги Илиев изпълни пряк свободен удар, бранителят на "моряците" се откъсна в наказателното поле и оправи удар с глава, който мина опасно близо до вратата на Винчиус.
38' Удар на Дончо Атанасов, който обаче беше твърде неточен.
37' Жълт картон Официално предупреждение за Г. Миланов. Той игра много опасно срещу Петков в средата на терена.
34' Христо Янев изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Той центрира в пеналта, където Бадуров игра с глава, но топката срещна тялото на противников бранител.
27' Страхотна намеса в отбрана на Адемар. Цветанов се откъсна опасно към наказателното поле на домакините, но бразилецът се намеси авторитетно и му отне топката.
24' Пред Светльо Тодоров се откри свободно пространство, той шутира от разстояние, но отправи много неточен удар.
19' Bнимание А. Александров центрира в наказателното поле десния фланг, там Илиев засече с глава, но Виничиус следеше ситуацията и улови.
15' Литекс е по-активният отбор в началните минути на двубоя. Футболистите на Любо Пенев правят всичко възможно да намерят верния път към вратата на Денчев.
11' Жълт картон Георги Божилов получи жълт картон заради груба игра в средата на терена.
6' Христо Янев изпълни технично пряк свободен удар, но Денчев не срещна трудности и улови.
3' Bнимание Петър Занев отправи много силен удар от дистанция по земя и топката премина много близо до левия страничен стълб на домакините.
1' Начало на мача Начало на мача във Варна.