Дунав с класическа победа в Бяла

Така "драконите" продължават да водят все по-убедително в класирането на Североизточната "В" група

"Дунав" постигна поредната си победа след 3:0 срещу "Бенковски" Бяла в мач от 19-ия кръг на Североизточната "В" група.

"Драконите" контролираха изцяло развоя в областното дерби и могат да съжаляват, че не записаха още по-категоричен успех. Те бяха подкрепени на стадион "Бенковски" от повече от 50 от верните си фенове.

Резултатът бе открит още в 5-та минута. Мартин Димов се оказа най-съобразителен при центриране от ъглов удар на Ивайло Раденцов в полето на домакините и засече топката с глава в мрежата на Мартин Милонов за 0:1.

При идентична ситуация след центриране в полето на "Бенковски" Николай Колев удвои с воле 27-та минута. До почивката резултатът остана непроменен въпреки, че с пропуски се отличиха Мирослав Будинов и Георги Чакъров.

След подновяването на играта играта продължи при сходен сценарий, но следващия гол падна едва 5 минути преди края на редовните 90. Светослав Читаков оформи класическото 3:0 след като бе намерен непокрит в близост до домакинската врата.

Така "Дунав" продължава да води все по-убедително в класирането на Североизточната "В" група, като след 19 мача има актив от 55 точки и голова разлика 86:8. В следващия кръг "драконите" приемат втория "Калиакра" Каварна на 28 март, събота, от 15 ч. на Градския стадион в Русе.

Стартови състави:

"Дунав" Русе: Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (88 мин. - Александър Къснеделчев), Андреас Васев, Николай Колев (61 мин. - Светослав Читаков), Георги Чакъров (69 мин. - Йордан Димитров), Мирослав Будинов.

"Бенковски" Бяла: Мартин Милонов, Юлиян Игнатов, Дамян Дамянов, Борислав Джарнавлиев, Цветан Ганев, Георги Ковачев (71 мин. - Пламен Божанов), Ивайло Иванов, Дилян Колев (83 мин. - Пламен Балчев), Борислав Бориславов, Трифон Атанасов (46 мин. - Пламен Петров), Илия Ковачганев

Жълти картони - Дамянов и Д. Колев от "Бенковски"; Н. Колев и Димитров от "Дунав"