Бразилия обърна Франция насред Париж (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дунга записа седма поредна победа начело на „златистите” – 3:1

Бразилия постигна седма поредна победа под ръководството на Карлос Дунга и нанесе дебютно поражение на Франция от Мондиал 2014 насам.

„Златистите” постигнаха обрат и надвиха „петлите” с 3:1 в контролна среща, играна на „Стад дьо Франс” в Париж.

Преди първия съдийски сигнал на терена, под аплодисментите на публиката и на президента Франсоа Оланд, се появиха световните шампиони от 1998 година, надвили именно Бразилия с класическото 3:0 на финала.

Впоследствие мачът започна двуостро, като Карим Бензема и Неймар тестваха рефлекса на двамата вратари, но те показаха класа.

После обаче домакините откриха резултата. Това стана в 21-ата минута, когато Матьо Валбуена центрира от корнер, а Рафаел Варан се разписа с глава.

Гостите отговориха на предизвикателството малко преди почивката, когато Роберто Фирмино изведе Оскар и футболистът на Челси възстанови статуквото – 1:1.

Така паузата дойде при равенство, ала след нея „кариоките” нанесоха два безответни удара.

В основата на двете попадения бе Уилиан. Крилото на Челси първо асистира на звездата Неймар, който бе с капитанската лента и в 57-ата минута даде аванс на своите, а в 69-ата изпълни корнер, за да може Луис Гуаставо да сложи точка на спора с глава – 3:1.