Мачът Черна гора - Русия бе окончателно прекратен, Акинфеев в болница след факла в главата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вратарят Акинфеев бе нацелен с факла в главата в началото и бе откаран в болница, а пропусната дузпа доведе до още ексцесии

Европейската квалификация между Черна гора и Русия бе прекъсната и няма да се доиграе след големи размирици и неприятни инциденти с агитката на домакините Вратарят Игор Акинфеев беше улучен в главата с фалка в началото в Подгорица и бе откаран в болница, а мачът бе подновен чак след 35 минути, въпреки че Капело и всички в руския щаб бяха видимо недоволни. През втората част Широков изпусна дузпа, което доведе до нови хвърлени предмети, още факли и сбиване между двете скамейки, което вече принуди немския съдия Дениз Айтекин да прекрати окончателно мача.

Така вероятно Черна гора ще загуби служебно с 0:3 и ще претърпи сериозни санкции

Според руските медии, фенът, който е хвърлил факлата, е бил арестуван.

Дзагоев накара вратаря да спасява, а после не успя да отправи добър удар. Именно Дзагоев обаче получи разтежение в края на първата част и не излезе за второто полувреме, а на негово място влезе Торбински.

Бившият играч на Лудогорец Младен Кашчелан получи жълт картон, защото се изниза от стената при пряк свободен удар и се доближи до Игнашевич.

Кокорин прояви егоизъм и при ситуация трима на един провали головата атака със самостоятелен завършващ удар. Кокорин обаче бе фаулиран от Баша в наказателното поле и Русия получи дузпа в 65-ата минута. От бялата точка обаче Роман Широков стреля в долния ляв ъгъл, но вратарярт спаси.

Това доведе до дива радост сред феновете на Черна гора, които отново хвърляха предмети към терена, теренът бе покрит от гъст дим след поредна порция факли и този път съдията спря мача за втори път, но той се оказа и последен, защото германецът Дениз Айтекин взе решение да прекрати двубоя.