Дунав дръпна с 13 точки на върха на Североизток

"Дунав" увеличи преднината си на върха на Североизточната "В" група след категорична победа с 3:0 срещу втория "Калиакра" Каварна в мач от 20-ия кръг на първенството, съобщава пресслужбата на русенския клуб

"Дунав" увеличи преднината си на върха на Североизточната "В" група след категорична победа с 3:0 срещу втория "Калиакра" Каварна в мач от 20-ия кръг на първенството, съобщава пресслужбата на русенския клуб. Двубоят на Градския стадион в Русе бе излъчен в пряко предаване от "Канал 3", въпреки което най-верните фенове на "небесно синия" тим отново подкрепиха подобаващо своите любимци.

"Драконите" бяха по-активни в първите минути и още във втората Мирослав Будинов се размина с топката, а при последвалият удар на Ивайло Раденцов вратарят Николай Радомиров спаси. Явор Въндев след това успя да се измъкне от русенската отбрана в 6-та минута, но ударът му  създаде трудности на Цветомир Цанков.

Диян Димов на свой ред също опита късмета си с изстрел от границата на наказателното поле след продължително разиграване в половината на гостите, но не намери целта. След това и Николай Колев имаше шанс да открие за дунавци, но се размина с топката от удобна ситуация. Въпреки по-активните действия от страна на домакините, до почивката резултатът остана непроменен.

Малко след подновяването на играта Радомиров отново се наложи да се намесва след опасно центриране на Георги Чакъров. В 51-та минута все пак резултатът бе открит. Андреас Васев навърза противниковата отбрана отдясно и намери с точно подаване непокрития в малкото наказателно поле Будинов, който не сгреши и прати топката в мрежата за 1:0.

Само 10 минути по-късно таблото вече показваше 2:0 за домакините. Ивайло Раденцов прати топката в горния ляв ъгъл с точно изпълнение на пряк свободен удар от 20-ина метра, а "небесно синята" агитка го посрещна с феерия от факли.

В 77-та минута резултатът вече стана класически. Диян Димов засече центриране отдясно на Васев и не даде шанс на Радомиров с воле за 3:0.
До края с пропуски се отчетоха Васев, Будинов, Чакъров, но резултатът остана непроменен.

Така "Дунав" продължава да води все по-убедително в класирането на Североизточната "В" група, като след 20 мача има актив от 58 точки, с 13 и голова разлика 89:8. В следващия кръг "драконите" гостуват на  "Доростол 2013" на 4 април, събота, от 16 ч. в Силистра.

"Дунав" Русе:
Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (79 мин. - Светослав Читаков), Андреас Васев, Николай Колев (76 мин. - Йордан Димитров), Георги Чакъров (87 мин. - Динко Станчев), Мирослав Будинов.

"Калиакра" Каварна:
Николай Радомиров, Детелин Димитров, Георги Христов (65 мин. - Алекси Аврамов), Дарин Андонов, Ивелин Василев, Симеон Симеонов, Траян Дянков, Петко Цанков, Явор Въндев (68 мин. - Георги Станчев), Цветомир Валериев (81 мин. - Васко Боев), Християн Кожухаров.

Жълти картони -  Ат. Атанасов от "Дунав"; С. Симеонов, Д. Андонов, И. Василев от "Калиакра"

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили