Дъждът не попречи на мотористите по време на Гран При Поморие

Въпреки честите падания до сериозен инцидент не се стигна и медицинските екипи нямаха работа през съботния ден

На тежкото трасе край Поморие на мотополигон „Порой” започна първият кръг на Републиканския шампионат по мотокрос. През целия ден валеше ситен дъжд, който усложни квалификациите, но организаторите се бяха погрижили в дните преди събието да го подготвят перфектно.

Всички маншове започваха и свършваха по програма, а зрителите видяха истински мъжки характери, които въпреки атмосферните условия не се предадоха, а напротив караха смело и на предела на възможностите си.

Въпреки честите падания до сериозен инцидент не се стигна и медицинските екипи нямаха работа през съботния ден. Уникалността на почвата, която е пясък беше от голямо значение, защото при друго място на провеждане калта щеше да попречи значително на състезателите.

При най-малките в клас МХ 65 квалификацията спечели Кристиян Иванов / КТМ/, при МХ 85 Алекс Димитров / КТМ/ беше най-бърз и утре ще си избере позиция на стартовата решетка.

Втори и трети останаха Вили Василев / КТМ/ и Димитър Петров / КТМ/. Майкъл Иванов / Хускаварна/ , който ще кара в Световния шампионат по мотокрос в клас МХ2 от 19 април беше изключително убедителен по трасето и спечели квалификацията , давайки и най-добро време от колегите си 2.24.570. Втори в МХ 2 остана Хакан Халми / КТМ/, а с трето време в квалификацията е Георги Георгиев / Сузуки/.

При МХ се проведе и първия състезателен манш. Победител от нега стана Веселин Малинов / Ямаха/, следван от Мартин Тодоров /Ямаха/ и Захари Томов / Хонда/. В този клас един от фаворитите Юлиян Райчев / Кавазаки/ поведе колоната , но няколко падания в калта му отредиха 9-то място преди утрешния втори манш.

В клас МХ1 Тодор Тотев /Хонда/ спечели квалификацията, а след него останаха Николай Йовчев / Хонда/ и Калоян Илиев / КТМ/.

В Гран При Поморие участват 86 състезатели в различните класове, а официалната церемония по откриването на шампионата ще започне в неделя (29 март) от 10.00 на мотополигона край Поморие.