Турция изпусна в края победата в Холандия (ВИДЕО)

Снайдер подели точките в исторически мач на „Амстердам Арена”

Холандия стигна до равенство 1:1 у дома срещу Турция в мач от група „А” на квалификациите за Евро 2016.

Двубоят се игра на стадион „Амстердам Арена”, на който присъстваха и голям брой запалянковци от Южната ни съседка.

Домакините бяха близо до попадението още в деветата минута, когато капитанът им Уесли Снайдер стреля опасно, но неточно.

Гостите отговориха в 15-ата минута, когато Бурак Йълмаз, ала Бруно Мартинс Инди се намеси решително и предотврати сигурен гол.

Нищо обаче не можа да спре Йълмаз, който откри резултата, макар и с доза късмет, в 37-ата минута.

„Лалетата” опитаха веднага да възстановят статуквото, но Волкан Бабакан се намеси решително след изстрел на Снайдер в 43-ата минута и запази преднината на своите до почивката.

След нея Афелай отправи страхотен шут от далечна дистанция, ала не сполучи в 60-ата минута, докато само 10 по-късно същото стори и Снайдер, който записа своя мач номер 112 за националния отбор и се изравни с Франк де Бур в класацията сред полевите футболисти с най-много срещи за „лалетата”.

Точно играчът на Галатасарай донесе и точката на своите с попадение в последната минута, когато стреля, топката се отклони от главата на Клас Ян Хунтелаар и изненада вратаря на гостите, спирайки в мрежата му – 1:1.

В третата минута от добавеното време Мемфис Депай можеше да донесе успеха на своите, но стреля над вратата.

Така Турция остана без победа в осма поред европейска квалификация далеч от дома, а Холандия – без загуба вкъщи, при 42 победи и 10 равенства.

След ремито „лалетата” запазиха третата си позиция в групата със 7 точки, като имат с 2 повече от Турция.