Нешвил се класира за плейофите

Анахайм и Монреал също ще играят в плейофите на НХЛ

Нешвил победи Вашингтон с 4:3 и стана първият отбор от Западната конференция в първенството на НХЛ, който се класира за плейофите. Филип Форсберг се отличи с гол и две асистенции. Матиас Екхолм, Майк Фишър и Форсберг се разписаха в рамките на пет минути в първата част, а Нешвил поведе с 3:0.

Майк Роберо добави гол и асистенция за победителите. За Вашингтон две попадения реализира Трой Броуър, а с едно попадение се отличи Майк Грийн. Фредерик Андерсен направи 29 спасявания, а Анахайм победи Ню Йорк Айлендърс с 3:2 и също се класира за плейофите. Рикард Ракел даде аванс на Дъкс през първата част, а през втората третина се разписаха Кейл Палмиери и Андрю Колиано. Анахайм е лидер в класирането на НХЛ със 103 точки. Бостън спечели срещи Ню Йорк Рейнджърс с 4:2. Милан Лучич вкара два гола през първите 10 минути, Карл Содерберг също беше точен през първата част, а Хекрик Лундквист се завърна на вратата на Рейнджърс след седем седмици отсъствие поради контузия. Райли Смит също стана голмайстор за Бостън.

За Рейнджърс попаденията отбелязаха Рик Неш и Мат Хануик. Питсбърг се наложи над Аризона с 3:2 след голове на Даниел Уиник, Стийв Дауни и Сидни Кросби. За Кросби попадението е 25-о за сезона. Филаделфия загуби от Сан Хосе с 2:3 след дузпи. Мат Ървин и Джо Павелски бяха точни в редовното време, а Брент Бърнс се разписа при дузпите за Сан Хосе. За домакините головете реализираха Михаел Рафл и Клод Жиру. Детройт разгроми Тампа Бей с 4:0.

Вратарят Петр Мразек спаси 23 удара и записа четвъртия си мач без допуснат гол в кариерата. Йоаким Андерсон, Джъстън Абделкадер, Густав Никвист и Люк Гленденинг донесоха успеха на Детройт. На Изток Монреал си осигури място в плейофите след победа над Флорида с 3:2 след продължение. Макс Пасиорети отбеляза гол в добавеното време, а в редовното точни бяха Ларс Елер и Алекс Галченюк. Вратарят Кори Прайс отрази 21 шайби.