Световният шампион си тръгна сух от Тбилиси, Гибралтар вкара първия си гол в историята, но падна тежко на "Хемпдън Парк" (+ВИДЕО)

Ройс и Мюлер решиха мача на Германия до почивката, Стивън Флетчър сложи край на сушата с хеттрик за Шотландия

С голове на Марко Ройс и Томас Мюлер в края на първото полувреме Германия реши в своя полза гостуването си на Грузия от петия кръг на европейските квалификации в група “D”. С успеха си 2:0, който става в мача му №900, Маншафта временно се изравни с Полша на първото място преди гостуването на поляците в Ирландия по-късно тази вечер.

В другия мач Шотландия разгроми Гибралтар с 6:1, но даде повод за радост на най-скорошния член на УЕФА, като им подари първи гол в тяхната футболна история.

Преди последния мач от групата в 21:45 лидери са три отбора с по 10 точки – Полша, Германия и Шотландия. Ейре, който е 4-ти със 7 точки, се нуждае от задължителна победа, за да заплете четворен възел преди втората половина на квалификациите.

Иначе в Тблиси, където два пъти фенове нахлуваха на терена и често се чуваха бомбички, световните шампиони поеха контрол върху играта от рано, докато домакините трябваше да извършват принудителна смяна след само четири минути. Александре Амисулашвили трябваше да отстъпва мястото си на Лаша Двали.

Няколко минути по-късно Германия имаше отлична възможност да поведе чрез Марко Ройс, но нападателят на Борусия Дортмунд беше разколебан от хубаво спасяване отстрана на Гиорги Лория, който отби шута на Ройс в гредата.

Кобахидзе след това стреля неточно за Грузия, а Мюлер не улучи от наказателното поле, като Германия продължаваше да владее топката.

Бундестимът трябваше да изчака последните минути на първата част, за да се прибере на почивка с два гола аванс. Гьотце слаломира в пеналтерията и пусна за Ройс, който откри с удар отблизо, преди Мюлер да овладее супер пас на Йозил и да прати в долния ъгъл за 2:0.

Новият селекционер на Грузия Кахабер Тсхаладзе, който е играл в Германия за Айнтрахт Франкфурт между 1992 и 1996 г., направи всичко възможно да промени развоя на резултата през второто полувреме, като включи Чантурия и Кения.

Последният раздвижи играта на Грузия, докато Германия намали оборотите и предпочете да пази аванса си. В 60-ата минута Ройс можеше да реши всичко, но улучи напречната греда.

Грузинците превърнаха второто полувреме в битка, но не успяха да се противопоставят на далеч по-класните си съперници, като така и не отправиха точен удар, и останаха предпоследни в групата с 3 точки.

На „Хемпдън Парк” в Глазгоу хеттрик реализира Стивън Флетчър (29’, 77’, 90’), два гола от дузпи вкара Шон Малоуни (18’ и 34’), а Стивън Нейсмит (39’) бе автор на едно попадение. Дебютният гол за Гибралтар бе изравнителен. Вкара го Каскиаро (19’).

Флетчър, който е футболист на Съндърланд, сложи край на головата си суша, като вкара съответно 2-ия, 3-ия и 4-ия си гол. Той не се бе разписвал от 1 април 2009 г., когато вкара на Исландия.

Шотландия записа най-изразителната си победа от почти 9 години насам.

6 0 Гибралтар 5 0 0 5 1 : 27 -26 0
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини