Радванска и Возняцки отпаднаха в Маями

Винъс Уилямс и Карла Суарес Наваро продължават напред

Поставената под номер 4 Каролине Возняцки (Дания) и седмата в схемата Агниешка Радванска (Полша) отпаднаха в четвъртия кръг на силния турнир по тенис за жени на твърди кортове в Маями с награден фонд 5,38 милиона долара.

Возняцки загуби от трикратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) с 3:6, 6:7(1) за 98 минути.

34-годишната Уилямс, която за последно спечели турнира през 2001-а година, се класира за четвъртфиналите за пръв път от 2012-а година. Американката доминираше в мача и наниза 40 печеливши удара.

Тя постигна седма победа от седем двубоя срещу датчанката. Испанката Карла Суарес Наваро победи Агниешка Радванска с 5:7, 6:0, 6:4 за 2:03 часа.

Наваро загуби първия сет, но в следващите два даде само четири гейма на съперничката си. Испанката ще играе срещу Винъс Уилямс на четвъртфиналите.