Тони Здравков дебютира със загуба 1:3 от Уелс начело на младежите

Резервите на Сухия създадоха положенията през втората част, когато Никола Колев върна един гол

Антони Здравков дебютира със загуба начело на младежкия национален отбор на България. Тимът ни до 21-годишна възраст стартира квалификациите за Евро 2017, което ще се проведе в Полша, с поражение 1:3 като гости на връстниците си от Уелс.

Младежите на България допуснаха два гола до 13-ата минута, а след 25 минути вече губеха с 0:3. Никола Колев от Литекс върна един гол в началото на второто полувреме. До края резервите Расим, Ангелов и Вутов имаха по един опит, но резултатът 1:3 се запази.

В нашата група са още отборите на Румъния, Армения, Люксембург и Дания.

Томас О’Съливан откри резултата от свободен удар в 9-ата минута, отсъден за нарушение на Кристиян Малинов. Отново О’Съливан (преотстъпен в Порт Вейл от Кардиф Сити) удвои 4 минути по-късно.

Джошуа Йорверт направи 3:0 в 25-ата минута след изпълнение на статично положение.

До почивката Уелс изпусна едно чисто положение, докато нашите се отчетоха с един точен удар от 4 опита.

За второто полувреме Тони Здравков пусна Бекир Расим и Милчо Ангелов, а извади Александър Василев и Цветелин Чунчуков. Именно Расим асистира за гола на Никола Колев от Литекс в 51-ата минута, с който резултатът бе намален. Преди това Колев бе фаулиран.

20 минути преди края на терена се появи и бившият играч на Левски и настоящ на Удинезе Антонио Вутов, който влезе на мястото на Кирил Десподов.

Нашите момчета изиграха много по-добре второто полувреме, като освен гола имаха две чисти положение. Друга резерва – Милчо Ангелов, опита да порази вратата на Уелс, но Дибъл спаси. Удар на Бекир Расим пък бе блокиран.

Така, Уелс вкара три гола от четири точни удара, докато нашите трябваше да се задоволят само с едно попадение от три стрелби в очертанията.

УЕЛС (21) - БЪЛГАРИЯ (21) 3:1

1:0 О'Съливан (9')
2:0 О'Съливан (13')
3:0 Йорверт (25')
3:1 Никола Колев (51') /асистенция на резервата Расим/

България (U21): Ал. Любенов, Гълъбов, Попадийн, Малинов (к), Р. Терзиев, Ал. Василев (46' Расим), Марин, Никола Колев, Чунчуков (46' Милчо Ангелов), Георг Илиев, Десподов (70' Вутов)

Резерви: Костов, Хаджиев, Вутов, Витанов, Р. Цонев, Ангелов, Расим

Жълти картони: Василев, Гълъбов (България), Бърнс, Уийкс, Шийхън (Уелс)