Белгия оцеля в Йерусалим без изгонения Компани (+ВИДЕО)

Маруан Фелайни донесе минималната победа на "червените дяволи", която ги изкачва на върха на група "В"

Белгия постигна изключително важна победа 1:0 като гост на Израел, за да се изкачи на първото място в група „В” след последната евроквалификация от 5-ия кръг. С човек по-малко „червените дяволи” удържаха крехката си преднина, дадена от Маруан Фелайни още в 9-ата минута.

25 минути преди края капитанът Венсан Компани беше изгонен, но Тибо Куртоа остана непробиваем под рамката.

Белгийците останаха непобедени в група „В”, докато Израел допусна втора поредна домакинска загуба след 0:3 от Уелс в събота, когато бе прекъсната тяхната победна серия.

В събота „червените дяволи” разгромиха 5:0 Уелс.

Белгия откри още в 9-ата минута, когато Раджа Наинголан изпълни свободен удар отляво, което попадна на волето на Венсан Компани. Ударът на защитника бе спасен, но топката се върна и Маруан Фелайни вкара.

Голът на футболиста на Манчестър Юнайтед бе третият му в два мача.

Преди това 33 000 поддръжници на домакините видяха как опит на Бербрас Начо бе блокиран от Компани. Минута по-късно Аксел Витсел пропиля отлична възможност преди Белгия да открие.

След първия половин час гостите можеха да удвоят, но Кевин де Брюин и Кристиан Бентеке не успяха да оползотворят добри шансове.

След почивката Израел се хвърли да изравнява. Но Тибо Куртоа спаси всички шутове, които бяха в неговия обсег. Той разколеба Еран Захави.

В 64-ата минута домакините получиха допълнителен стимул, след като втори жълт картон получи Венсан Компани. Марк Клатенбърг съвсем заслужено изгони играча на Манчестър Сити, който хвана за врата противников футболист след изгубена топка. Преди това пък Еден Азар беше заменен и имаше всички предпоставки Израел да изравни.

След няколко мелета обаче Белгия, който е четвъртфиналист от последното световно, оцеля, а Куртоа остана непробиваем.