Суарес Наваро обърна Винъс Уилямс в Маями

Андреа Петкович също отива на полуфинал

Бившата номер едно в света Винъс Уилямс започна ударно мача си от 1/4-финалите на турнира в Маями срещу Карла Суарес Наваро, печелейки първия сет с 6:0, но допусна пълен обрат и отпадна от надпреварата. Испанката се наложи над американката с 0:6, 6:1, 7:5 и се класира за финалната четворка на надпреварата.

Суарес Наваро се върна в мача след отчайващ първи сет, продължил по-малко от половин час, в който отстъпи с 0:6. Във втората част на мача испанката излезе напълно преобразена и без никакви проблеми поведе с 4:0, след което крайното 6:1 беше въпрос на време. В третия сет двете състезателки играха доста равностойно, като Суарес Наваро взе преднина при 5:4 с пробив, но Винъс върна пробива веднага. След това обаче испанката, която е 12-а в схемата, взе следващите два гейма и по този начин се класира за полуфинал.

В другата среща от този етап 9-ата в схемата Андреа Петкович победи чехкинята Каролина Плишкова с 6:4, 6:2. Германката започна целеустремено срещата с Плишкова и поведе с 4:1 в първия сет. 23-годишната чехкиня обаче направи 4:4 и вървеше към пробив за 5:4, но загуби три брейкпойнта. Петкович, която е полуфиналистка на този турнир през 2011 година, спечели следващите пет поредни гейма, което реално й осигури и успеха във втория сет. Така с 6:4, 6:2 за час и 16 минути тя също отива на полуфинал.

Днес са другите два четвъртфинала, които противопоставят Серина Уилямс (САЩ) и Забине Лизицки (Германия) и 3-ата в схемата Симона Халеп (Румъния) срещу Слоун Стивънс (САЩ).