Гълъбинов носи успех на Ливорно с първия си гол за годината

Валери Божинов гледа от пейката победата на Тернана

Българският нападател Андрей Гълъбинов донесе минимална победа на своя Ливорно.

Стрелецът вкара единственото попадение при домакинството срещу Виртус Ланчиано от XXXIV кръг на италианската Серия „Б”, спечелно с 1:0.

26-годишният Гълъбинов реализира в последната минута на първото полувреме и така вкара дебютното си попадение за 2015-та.

За последно той се бе разписал при поражението от Пескара с 1:2 на 28 декември 2014 година.

В четвъртък вечер българинът остана на терена до последните секунди на срещата, когато бе заменен от треньора Кристиан Панучи, за да получи овациите на публиката.

Така Ливорно спря серия от три поражения на нула и остана в зоната на плейофите за влизане в Серия „А”, като вече има 50 точки в своя актив.

С десет по-малко пък разполага отборът на Тернана, който би вкъщи Бари с 2:0 в мач от същия кръг.

Получилият повиквателна за българския национален отбор Валери Божинов остана резерва за домакините през целия двубой.

Нападателят, който игра срещу Италия при равенството 2:2 на стадион „Васил Левски”, не се появи в игра, а на два пъти точен за тима му бе Фабио Джовани.

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира