Георги Миланов вкара чудесен гол, но ЦСКА на практика сдаде титлата (ВИДЕО)

ЦСКА загуби московското дерби с Динамо и изостана на цели 11 точки от лидера Зенит

Георги Миланов вкара чудесен гол от пряк свободен удар, но шампионът ЦСКА (Москва) на практика сдаде титлата на Русия в ръцете на Зенит след поражение с 1:2 от Динамо (Москва) в лютото градско дерби от 22-ия кръг на Премиер лигата.

Гостите от Динамо поведоха на „Арена Химки” след много хитра комбинация в 9-ата минута. Валбуена пусна за Джуджак, който заблуди защитата като прескочи топката и така остави Йонов сам срещу вратаря, той го заобиколи и мушна в левия ъгъл между двамата върнали се защитници за 1:0.

Само 6 минути по-късно ЦСКА получи пряк свободен удар пред наказателното поле и Георги Миланов перфектно завъртя над стената с левия крак, а топката падна в долния десен ъгъл – 1:1. Това бе първи гол за българския национал през сезона в руския елит.

Динамо си върна бързо преднината и в 24-ата минута Юсупов чукна леко за Балаш Джуджак пред наказателното поле, а унгарецът матира Акинфеев с далечен шут в левия ъгъл – 2:1.

До края ЦСКА не успя да се добере дори до изравнителен гол и остана на 11 точки зад лидера Зенит, като се смъкна до трето място. Зенит има 54 точки, Краснодар е втори с 44, а ЦСКА има 43.