Монтана громи 6:1 Септември (Симитли)

Лидерът в класирането "Монтана" записа най-убедителната си победа от началото на сезона след като разгроми с 6:1 "Септември" Симитли.

Лидерът в класирането "Монтана" записа най-убедителната си победа от началото на сезона след като разгроми с 6:1 "Септември" Симитли. Гостите пък бяха първия отбор, който вкарва гол във вратата на Христо Иванов през пролетния полусезон. Двубоят започна отлично за гостуващия тим. В 10-ата минута Асен Георгиев върна рисковано една топка към вратаря Христо Иванов, Радулович бе по-бърз, но бе спънат, а от бялата точка дузпата вкара Андон Гущеров. 1:1 направи Иван Цачев в 21-ата минута. Тогава Асен Георгиев изстреля дена бомба от пряк-свободен удар, вратарят изби, топката попадна в Антонов, който намери Цачев на метър от голлинията и той не сгреши. След няколко пропуска пред вратата на Васев Сергей Георгиев изведе домакините напред в 43-ата минута след асистенция отново на Антонов.

През второто полувреме футболистите на Монтана имаха тотално надмощие. Изкараха още четири безответни гола. Първият в 53-ата реализира Иван Михов с глава. В 61-ата Хубчев пробяга целия терен и намери непокрит в пеналта Иван Минчев, който с левия крак покачи на 4:1. В разстояние само на една минута Мирослав антонов оформи крайния резултат. Първия си гол  голмайсторът на "Монтана" вкара в 73-ата минута след асистенция на Здравко Лазаров, а секунди след това неспасяем шут от воле направи Васев за шести път безпомощен.

Монтана – Септември 6:1
Монтана: Хр. Иванов-кап., Пашов, Ас. Георгиев, Хубчев, Михов, Я. Ангелов, С. Георгиев (63-Мичев), Минчев (71-Тодоров), Балджийски, Антонов, Цачев (71-Лазаров). Ст. треньор: Ферарио Спасов.
Септември: Васев, М. Илиев, Митревски-кап., Л. Илиев, Карадачки, Гущеров (55-Златанов), Траянов, Топузов (86-Марков), Лулуйски (55-Ил. Илиев), Кацимерски, Радулович. Ст. треньор: Спас Стоименов.
Голмайстори: 0:1 Гущеров (11-дузпа), 1:1 Иван Цачев (21), 2:1 С. Георгиев (43), 3:1 Михов (53), 4:1 Минчев (61), 6:1 Антонов (73, 74).
Гл. съдия: Валентин Станчев.
Помощници: Красимир Енев, Антон Тончев.
Жълти картони: Хр. Иванов, Балджийски (Монтана).