Хасково би с 1 на мъка Марек (ВИДЕО)

Защитникът Тихомир Трифонов добута топката в мрежата след час игра на слабия мач на Ямача

Хасково победи минимално 1:0 Марек в дербито на опашкарите. Единственият гол в слабия мач от 4-ия плейофен кръг във втората шестица вкара защитникът Тихомир Трифонов, който добута в мрежата отблизо след час игра на стадиона в южния град.

Заслуженият успех приближи последният Хасково на 3 точки от предпоследния Марек и временно на 9 от спасителния бряг, на който се намира Локомотив (Пловдив) шест кръга преди края на сезона.

Хасково беше по-активният отбор през първото полувреме и вкара гол в 26-ата минута чрез Долапчиев, но лайнсменът от далечната страна видя неправилно, че има засада. Второто полувреме не предложи почти нищо освен гола на Трифонов.

Домакините започнаха по-дейно. Те бяха по-желаещите и по-търсещите гола, като осъществиха много по-смислени атаки. Марек сякаш не се опитваше да играе и на контраатака.

Лозев беше най-дейният футболист на Хасково. В началото той опита няколко удари и центрирания, които обаче не доведоха до опасност за вратата на Марек.

В 20-ата минута друг от активните на терена – Григор Долапчиев, не успя да насочи топката при добро центриране отдясно, защото лакът на Лахчев му попречи. Реферът прецени, че няма нищо нередно. Преди това Кавдански догони навреме излизащия сам срещу вратаря Долапчиев.

Най-добрата ситуация за Марек преди почивката дойде в 22-ата минута, когато Еньо Кръстовчев видя, че вратарят Банков е излязъл напред и опита да го прехвърли от тъчлинията, но не сполучи.

Чист гол на Долапчиев в 26-ата минута беше заличен от съдиите начело с лайнсмена от далечната страна Драгомир Милев, който видя засада при подаването на Андонов, въпреки че нападателят беше на една линия със защитата.

До почивката грубостите и ритниците преобладаваха. В последния четвърт час на първото полувреме бяха показани три жълти картона.

В първия четвърт час от второто полувреме мачът беше ужасно скучен, като Хасково продължи да доминира.

В 61-ата минута логичното се случи и домакините откриха, макар и с 300 зора. Защитникът Тихомир Трифонов вкара на добавка от непосредствена близост след жестоко разбъркване в наказателното поле при свободен удар.

Веднага след гола обаче Хасково остана без Тейнур Марем, който излезе с извадено рамо.

Слабият мач започна да се доиграва. Марек не положи почти никакви усилия да изравни. Дупничани имаха само един по-опасен удар, дело на резервата Росен Йорданов, който стреля изненадващо от дъгата. Банков отгледа топката, която за негово щастие премина покрай сглобката с изтичането на 90-ата минута.

С победата, която е втора в три мача и първа срещу Марек след две загуби този сезон, Хасково събра 14 точки на последното, 12-о място в „А” група. Марек остана на 11-ото със 17. Локомотив (Пловдив), който гостува на Левски, е 10-и с 23.