Левски вкара само пет на съмнително слабия Локо (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аниете направи хеттрик и е лидер при голмайсторите в А група, Либан Абди пропусна по невероятен начин, после профука и дузпа

Левски разгроми Локомотив (Пд) с 5:0 на „Герена” в 26-ия кръг на А група в един срамен мач за пловдивския отбор. Антонио Аниете вкара хеттрик, Домовчийски вкара дузпа, а Прохазка също се разписа, докато Либан Абди направи пропуска на сезона и освен това изпусна дузпа. С трите си гола Аниете вече е лидер при голмайсторите в А група с 11 гола, изпреварвайки Серджиу Буш (10). Локомотив (Пд) обаче събуди нови подозрения относно представянето си.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Левски предложи предпочитания от Стойчо Стоев стил с много пасове и рязка смяна на темпото, но отново се очерта един основен проблем пред „сините” – много пропуски. Тази вечер те бяха една дузина и кой от кой по-фрапантни, като черешката на тортата сложи Либан Абди, който на абсолютно празна врата от 5-6 метра нацели страничната греда.

"Смърфовете” изглеждаха доста успокоени след загубата на Марек в Хасково по-рано днес, която със сигурност запазва аванса им от 6 точки пред зоната на изпадащите.

Още в първите минути най-явно изпъкнаха проблемите на Локомотив отдясно в защита, където бившият национал Радослав Димитров сякаш въобще го нямаше. Либан Абди за първи път се озова зад гърба му в 4-ата минута, но забави паса за чакащия сам пред вратата Домовчийски и пропиля ситуацията.

Скорчев излезе далеч пред вратата, за да изчисти с глава пред налитащия Аниете след нов пас по същия фланг. Само минута по-късно Аниете успя да се измъкне пак вляво, но нямаше кой да засече паса му пред вратата.

Няколко секунди след това Абди пак получи пас в зоната на сякаш изпарилия се Ради Димитров и този път обърна от другата страна за Аниете, който направи лошо първо докосване, но успя да чукне покрай вратаря Скорчев, който го събори за дузпа. Стражът получи жълт картон, а Валери Домовчийски спокойно намери долния десен ъгъл от 11-те метра за 1:0 в 17-ата минута.

Янко Сандански получи жълт картон за влизане срещу Аниете, но получи разтежение в бедрото и бе принудително заменен. Мартин Камбуров единствен от Локомотив показваше поне някаква страст и емоция в играта, като удари съперник с лакът, на два пъти успя да премина по четирима в синьо и даваше признаци на живот.

Пропуските на Левски продължиха и Домовчийски се размина с нещо между пас и удар на Абди на метър пред вратата при поредната атака от зоната на Радослав Димитров. Домовчийски прати в мрежата почти веднага след това, но беше в явна засада след паса на Прохазка.

Либан Абди направи пропуска на сезона в 39-ата минута, когато двамата с Прохазка останаха сами срещу вратаря, Прохазка му подаде и на напълно празна врата от 6-7 метра сомалиецът удар близката греда.

До почивката остана време Домовчийски също да не намери празната врата, но след доста трудно за отиграване центриране на Веселин Минев.

И след почивката Локомотив остана крайно пасивен на терена, а Левски коригира мерника и головете заваляха.

Гаджев и Минев матираха „черно-бялата” защита елементарно с двойно подаване, Минев прати ниско за Прохазка, който може би стреснат от пропуска  на Абди доста внимателно се разписа на празна врата за 2:0 в 48-ата минута.

Левски водеше вече с 3:0 в 55-ата минута – Прохазка провря пас между няколко статични защитници за Аниете, който се нагласи вдясно и ниско по диагонала преодоля Скорчев.

Пловдивчани напълно бяха „изключили” и инкасираха и четвърти гол в 58-ата минута. Аниете получи в наказателното поле, спокойно се освободи между двама и прониза Скорчев в средата на вратата, докато той избра ъгъл – 4:0.

Локомотив създаде първото си голово положение в 62-ата минута, но Дани Кики засече от движение на сантиметри над целта след остро центриране на Карагарен отдясно.

Аниете спечели втора дузпа за Левски в 65-ата минута, когато бе подсечен от последния в защита Сечков, който се отърва леко само с жълт картон. Цялата агитка на Левски искаше Аниете да изпълни наказателния удар, защото само гол го делеше от хеттрик, но след кратка консултация Либан Абди застана зад топката и изпусна, защото вратарят Скорчев изби удара му в лявата греда.

Домовчийски стреля близо до вратата по диагонала, но пет минути преди края Антонио Аниете все пак постигна своя хеттрик.

Мигел Бедоя хитро пусна за Аниете през центъра, Радослав Димитров покри засадата и Аниете финтира вратаря преди да вкара в опразнената врата за крайното 5:0.

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"