Нант отказа Марсилия от титлата (ВИДЕО)

"Канарчетата" биха отбора на Биелса с 1:0

Нант на практика сложи край на мечтите на Марсилия за титла във Франция. „Канарчетата” победиха отбора на Марсело Биелса с 1:0 у дома в първа среща от 33-ия кръг на Лига 1.

Домакините започнаха силно и Алехандро Бедоя нахлу до наказателното поле и стреля, ала не успя да намери целта. Аудел си отвори пространство и затрудни Манданда, който обаче спаси.

Силният старт на Нант им донесе заслужен аванс в 20-ата минута. Серж Гапке овладя в наказателното поле и прецизно насочи в долния ъгъл за 1:0.

Бацуай пропусна отличен шанс за изравнителен гол и ударът му мина на сантиметри от вратата.

През втората част Нант не се затвори и Верету беше близо до втори гол, но Манданда пак се намеси на ниво.

Андре-Пиер Жиняк бе най-близо до изравнителен гол, но изстрелът му с глава мина близо до вратата и Марсилия загуби.

Марсилия остана с 57 точки на четвърто място и изостава на 7 зад лидера Лион, който има и мач по-малко. Нант е десети с 43.
Луис Енрике: Не бързаме да станем шампиони

Треньорът на ПСЖ обяви, че целта е отборът да вземе титлата, но не държи това да е много рано