Юношите до 17 г. надиграха Сливен с 5:0 в контрола

Спарингът се игра в Правец, младок от Локо (Пд) с два гола за категоричния успех

Юношеският национален отбор до 17 г. победи ОФК Сливен с 5:0 в контрола, която се игра в град Правец, съобщиха от БФС.

Първия гол в мача бе дело на бранителя на ЦСКА Павел Головодов, който се разписа с глава още в началото след добре развита атака и центриране на Матео Стаматов.

До края на първото полувреме Георги Русев удвои преднината на националите, след индивидуален рейт.

На почивката бяха извършени редица смени в състава на България, като в игра се появиха Димитър Шейтанов, Данаил Иванов, Атанас Ташолов, Тодор Таушанов, Георги Чукалов и Светослав Ковачев.

След подновяването на играта футболистът на Локомотив (Пловдив) Георги Чукалов даде комфортен аванс за тима на Александър Димитров, след като реализира два гола.

Последното попадение в полза на България бе дело на Светослав Ковачев, който преодоля няколко защитници и оформи крайното 5:0.

Съставът на България: Даниел Наумов ( 41 мин. - Димитър Шейтанов), Димитър Савов – ( 41 мин. - Данаил Иванов), Кристиян Славов – ( 41 мин. - Атанас Ташолов), Петко Христов – ( 41 мин. - Тодор Таушанов), Матео Стаматов, Ивайло Климентов, Илиян Стефанов – ( 41 мин. - Георги Чукалов), Павел Головодов, Асен Чандъров, Гeoрги Русев – ( 41 мин. - Светослав Ковачев), Росен Кръстев;

Женският ни национален отбор домакинства на "Александър Шаламанов"

Приемаме Армения на 9 април

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор

Светослав Вуцов: Трябва да сме по-уверени в качествата си

Вратарят смята, че с натрупването на умората е спаднала и концентрацията у целия отбор

Алекс Петков: Изпуснахме победата, защото не издържахме