Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

28 май 2011 19:51 Димитър Андреев

Черно море не се класира за Лига Европа, но завърши сезона с високо вдигната глава

Отборът на Черно море завърши с победа сезона в „А” група, но въпреки това нямаше много поводи за радост след последния съдийски сигнал на мача с Берое от последния 30-ти кръг на родния шампионат. „Моряците” победиха съперника си от Стара Загора с минималното 1:0, но това не бе достатъчно, за да могат играчите на Стефан Генов да се класират за Лига Европа, причина за което бяха победите на Локомотив (София) и Локомотив (Пловдив), като и двата тима приключиха пред „моряците” в крайното класиране. Така Черно море финишира на шестото място, а Берое приключва сезона на една позиция зад днешния си съперник.

Двубоят започна равностойно, а първият по-вълнуващ момент дойде в 10-ата минута, когато Сашо Александров се опита да центрира, а кълбото полетя застрашително към вратата на гостите, но все пак не се озова в мрежата на Теменлиев. Тимът от Стара Загора отвърна с хубаво изпълнение на Петър Димитров точно когато изтичаше първият четвърт час от началото на мача. Топката обаче прелетя малко над напречната греда.

Постепенно домакините започнаха да действат по-активно, а в 26-ата минута дойде и моментът, когато „моряците” поведоха. Георги Божилов отправи великолепен изстрел към Теменлиев, а кълбото се отби в гредата, след което попадна в краката на капитана Георги Илиев, който безпроблемно я прати в опразнената врата, давайки преднина на тима си.

Силните изяви на домакините продължиха, но и Берое имаше своите възможности, чрез които да изравни. В 31-ата минута Евгени Йорданов отправи опасен изстрел към Илко Пиргов, но топката премина високо над вратата. Най-чистото положение до почивката бе организирано от „моряците”. Румен Николов отправи страхотен удар с глава в 37-ата минута, като единствено великолепната намеса на Теменлиев предотврати втория гол във вратата на гостите. Така след 45 минути игра варненският тим водеше с 1:0.

Второто полувреме започна равностойно, а в 57-ата минута голмайсторът за Черно море Георги Илиев пропиля нова добра ситуация, пращайки топката много близко покрай целта. Точно когато изтичаше час игра пък домакините имаха претенции за дузпа, след като Ратников преодоля Дзаферович и падна на земята. Съдийски сигнал за 11-метров наказателен удар обаче не последва.

Варненският тим продължи да стои много по-добре на терена. В 68-ата минута кълбото бе центрирано в наказателното поле на гостите, а Божилов го заби с глава в земята. Топката тупна точно пред Теменлиев, след което премина на сантиметри над напречната греда. Не бе изминала и минута, когато дойде нов пропуск за Черно море. Божилов изведе по великолепен начин Илиев, който преодоля стража на Берое, но намери външната част на мрежата на вратата на гостите.

До края на двубоя Черно море продължи да стои по-добре на терена от своя съперник, но нов гол в една от двете врати така и не падна и срещата приключи с минимална победа с 1:0 в полза на „моряците”.

Въпреки успеха си обаче, играчите на Стефан Генов не успяха да се доберат до 4-ото място, пращащо в Лига Европа. С добавените три точки Черно море вече има актив от 51 и приключва сезона на 6-ата позиция. Берое финишира едно място по-назад с 46 точки.

Събития

90+3' Край на срещата между Черно море и Берое. "Моряците" печелят двубоя с 1:0, но заради победите на Локомотив (София) и Локомотив (Пловдив) тимът на Стефан Генов остава на шестото място и няма да играе в Европа през следващия сезон.
90' Три минути добавено време. Продължава да се запазва преднината на Черно море от един гол.
89' Смяна за състезател влизащ в игра Стоянов влиза за Черно море.
89' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Черно море. Ратников напуска.
87' Смяна за състезател излизащ от игра Петър Димитров напуска.
87' Смяна за състезател влизащ в игра Трета последна смяна за Берое. Мечев се появява в игра.
83' Смяна за състезател излизащ от игра Под бурните аплодисменти на публиката напуска много добре представилият се в днешния двубой Божилов.
83' Смяна за състезател влизащ в игра Колев влиза в игра за "моряците".
82' Преди малко навлязохме в заключителните десет минути на срещата. Черно море продължава да води с 1:0.
80' Смяна за състезател излизащ от игра Николов напуска терена за "моряците".
80' Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна за Черно море. Андреев се появява в игра.
76' Малко по-малко от 15 минути до края на редовното време. С гола на Георги Илиев през първата част Черно море води с 1:0 на Берое.
71' Смяна за състезател влизащ в игра Танев се появява за тима от Стара Загора.
71' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Берое. Костадинов напуска.
69' Bнимание Нова възможност за Черно море. Божилов намери великолепно Илиев, който преодоля Теменлиев, след което обаче прати кълбото от външната страна на мрежата.
68' Bнимание Невероятен пропуск за Черно море. Топката бе центрирана в наказателното поле на Берое и Божилов заби топката с глава, а след като тупна пред Теменлиев, тя мина на сантиметри над напречната греда.
66' Спокойни са последните няколко минути на терена между двата отбора. Домакините все още водят с 1:0.
60' Bнимание Претенции от страна на домакините за дузпа. Ратников получи топката в наказателното поле и след като финтира Дзаферович, падна на земята, съдийски сигнал за 11-метров наказателен удар обаче не последва.
59' Жълт картон Втори жълт картон от началото на мача за играч гостите. Бачев е вторият официално предупреденият футболист за тима на Илиан Илиев.
58' Смяна за състезател влизащ в игра Златинов се появява на терена за гостите.
58' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача. Софрониев излиза.
57' Страхотен удар на Георги Илиев, топката профуча много близко покрай вратата.
54' Продължават да бъдат равностойни действията на терена. Има атаки и пред двете врати, но резултат 1:0 все още се запазва.
49' Равностойни начални минути на втората част.
46' Начало на второто полувреме на мача между Черно море и Берое.
45+2' "Моряците" водят с 1:0, а с оглед на развитието на мачовете на Локомотив (София) и Локомотив (Пловдив), за момента варненският тим е на четвъртата позиция, пращаща в Лига Европа.
45+2' Край на първото полувреме. Черно море води на Берое с 1:0 след 45 минути игра.
45' Две минути продължение на първата част.
43' Заключителни минути на първата част, продължават "моряците" да имат преднина от един гол.
37' Bнимание Страхотен изстрел с глава на Румен Николов, а единствено невероятната намеса на Теменлиев предотврати втория гол във вратата на гостите.
35' Изтича 35-ата минута на срещата във Варна. Черно море продължава да води с 1:0.
31' Опасен изстрел на Евгени Йорданов към Илко Пиргов, кълбото премина високо над напречната греда.
28' Доста активни станаха действията на домакините, след като поведоха в резултата. Берое обаче все пак се брани добре и не допуска втори гол.
26' Жълт картон Жълт картон за голмайстора за "моряците" Георги Илиев.
26' Гол 1:0 за ЧЕРНО МОРЕ! Резултатът е открит, а голмайстор за "моряците" е Георги Илиев. След изстрела на Георги Божилов топката срещна гредата, а Илиев безпроблемно довкара топката, правейки резултгата 1:0.
20' 20 минути от началото на срещата. Продължава да се запазва нулевото равенство на "Тича", 100%-ови положение пред двамата вратари все още няма.
15' Хубав изстрел на Петър Димитров към Илко Пиргов, топката обаче прелетя над напречната греда.
10' Пропуск на Сашо Александров. Футболистът на домакините се опита да центрира, а топката полетя застрашително към вратата на гостите, но все пак не влетя в мрежата им.
9' Жълт картон Първи жълт картон в мача. Динков от състава на Берое е официално предупреден.
5' Спокойни начални минути на двубоя, няма опасности от двете врати.
1' Начало на мача Начало на срещата от последния кръг на "А" група между отборите на Черно море и Берое.