Лудогорец обърна Литекс с човек по-малко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кишада повтори кикбокса на Моци, който се превърна в герой

Лудогорец обърна Литекс до 3:1 в четвъртия плейофен кръг в първата шестица, като осъществи обрата с човек по-малко.

Литекс, който нямаше загуба от 8 ноември и от 10 мача насам, хвана разредена защитата на Лудогорец и Бьорн Маарс откри в 19-ата минута с първия си гол в „А” група. Кишада удари греда в 30-ата минута преди да изравни осем минути по-късно.

Но бразилецът бе пратен под душовете в 56-ата минута заради опасно посягане с крак в стил Моци, което му докара втори жълт картон. Въпреки това, Лудогорец продължи да диктува събитията на терена и осъществи обрат четвърт час преди края чрез своя лидер Козмин Моци.

Литекс също завърши мача с 10 човека, един от висящите с картони Румен Руменов си изкара втори жълт картон 7 минути преди края. При числено равенство 10 срещу 10 Лудогорец добави трети гол чрез резервата Дани Абало.

С победата шампионите и лидери в класирането дръпнаха с 9 точки пред ЦСКА, който утре приема Локо (Сф).

Петричанинът Ивайло Стоянов бе избран да ръководи мача след жребий между него и Никола Попов два часа преди началото.

Иван Чворович се завърна сред резервите след дълго лечение на контузия.

Срещата започна живо. Лудогорец опита да установи контрол, а Рафа Перес извърши две нарушения, но Ивайло Стоянов предпочете да не избързва с картоните и си навлече гнева на домакните.

Литекс, който далеч не стоеше прибран, се възползва от грешка в средата на терена на Лудогорец и хвана разредена отбраната им, за да открие резултата в 19-ата минута. Руменов видя нахлуващия от задна позиция Бьорн Маарс, намери го с висок пас, а норвежецът с плонж вкара в долния ляв ъгъл на Владо Стоянов, който пипна топката, но недостатъчно, за да я извади.

„Оранжевите” футболисти искаха от рано да вземат страха на тези в зелено с няколко груби влизания, които им докараха жълти картони. А скамейката на Лудогорец скочи яростно срещу съдийската бригада и Ивайло Стоянов вече трябваше да бърка в джобчето.

Лудогорец пропусна първото си положение, което може да се брои за две, с изтичането на първия половин час. Кишада получи в наказателното поле и с левия крак нацели напречната греда. При добавката Дяков не успя да улучи опразнената врата с глава.

Домакините успяха да изравнят до почивката. В 38-ата минута Марселиньо, който записваше рекордния си мач №100 за Лудогорец, копна над защитата в оранжево за Кишада, който с едно докосване покрай вратаря направи 1:1.
Голям пропуск направи Върджил Мисиджан с подновяването на играта. Кишада го видя, че е сам на дузпата, но крилото би покрай гредата в аут.

Лудогорец усилено търсеше втория гол и обрата, но понесе удар в 56-ата минута, когато голмайсторът Жуниор Кишада си изкара бърз втори жълт картон заради посягане с крак в стил Моци.

Литекс от своя страна натрупа общо 6 жълти картона до 62-ата минута и в оставащите 30-ина минути трябваше да внимава.

Въпреки че беше с човек по-малко, Лудогорец продължи да диктува събитията на терена. Дяков изведе Кайсара сам срещу вратаря 20 минути преди края, но Божиков се върна навреме и с фантастичен шпагат спря бекът-крило на домакините.

Логичното се случи петнайсет минути преди края, когато Козмин Моци се превърна в герой за домакините. Защитникът завъртя в мрежата центриране на близката греда от фаул, изненадвайки гостите.

Червеният картон за Литекс, който висеше, стана факт в 83-ата минута, когато Румен Руменов дръпна за фланелката финтиралия го между краката Кайсара. Така, численото равенство бе възстановено.

В добавеното време триходова комбинация между резервите Безяк, Анисе и Абало завърши с прехвърлящ удар на последния над вратаря и оформянето на крайното 3:1.

Така, Лудогорец се върна на победния път и събра 55 точки. Литекс пропусна да се изравни с ЦСКА и остана на 2 точки от „армейците” – 44 срещу 46 точки. Локо (София) също има 44 точки. Железничарите са пред ловчанлии заради по-добри показатели в директните мачове.