3 от 4 за Хамилтън след триумф в Бахрейн

Спирачките създадоха проблеми за двата мерцедеса в края, Рикардо едва завърши, след като двигателят му изпуши на последния завой

Люис Хамилтън спечели Гран при на Бахрейн, четвърти старт от сезона във Формула 1. Въпреки проблемите със спирачките в заключителните моменти, британецът триумфира за трети път през 2015 г. Победата на Хамилтън е 36-а в неговата кариера.

Кими Райконен зае второто място след отлично каране за „Ферари”, докато съотборникът на Хамилтън в „Мерцедес” Нико Розберг остана трети с изоставане от 1 секунда. Той също имаше проблеми със спирачките.

Четвъртото място отиде за Ботас от „Уилямс”, който кара стабилно, за да остави Фетел зад себе си.

Шести се нареди Даниел Рикардо, като двигателят на „Рено” изпуши и Рикардо излезе от последния завой, но състезателят успя да пресече финала.

Ромен Грожан зае седмата позиция за „Лотус” пред Серхио Перес, Данийл Квят и Фелипе Маса.

Иначе Хамилтън пое водачеството от самото начало и не го изпусна до края, за да спечели третата си победа в четири надпревари.

Розберг се бори с двете „Ферари”-та през цялото състезание и загуби второто място след грешка две обиколки преди края.

В генералното класиране Хамилтън е лидер с 93 точки. Втори е Розберг с 66, следват Фетел с 65, Райконен с 42, Маса с 31, Ботас с 30 и други.