Наполи срази Каляри и си върна надеждите за Шампионска лига (ВИДЕО)

Сардинците се запътиха към Серия "Б", а Наполи победи с 3:0 на "Сант Елия", въпреки че игра с 10 души от 65-ата минута

Наполи разби Каляри с 3:0 като гост в 31-ия кръг на Серия А и намали разликата до Рома и Лацио на само 5 точки.

Самочувствието в редиците на неаполитанците беше високо след гръмките победи над Фиорентина и Волфсбург. Каляри пък бе леко разтърсен, след като в петък вечер 30-ина фенове нахлуха на клубната база и заплашваха играчите.

М’Поку има рожден ден днес и опита да си подари ранен гол в мрежата на Наполи, но Андухар спаси. Игуаин получи два шанса – първо Бъркич лови на близката греда, а после изстрелът му бе избит в корнер.

Марек Хамшик матира защитата на сардинците с пас през центъра за Хосе Кайехон, който от 15-ина метра откри резултата за гостите.

Веднага Каляри можеше да изравни, но Кайехон показа, че е полезен и в защитен план и със шпагат попречи на рожденика М’Поку.

В добавеното време на първата част Балцано искаше да попречи да Инсиние да се разпише след центриране на Хамшик, но насочи в своята врата за 2:0.

Наполи беше по-добрият отбор и след почивката. Маноло Габиадини замени Хамшик в 56-ата минута и само три по-късно се записа сред голмайсторите с топовен шут от разстояние след пас на Игуаин – 3:0.

Кристиян Маджо си изпроси безсмислен втори жълт картон в 65-ата минута и остави отбора на Бенитес с 10 души, но Каляри беше много беззъб в атака и така и н стигна дори до почетен гол.

Наполи вече има 53 точки и ще се надява да настигне Рома и Лацио, които с по 58 окупират местата в зона Шампионска лига. Каляри е на предпоследното 19-о място с 21 точки и изглежда ще изпадне, защото е на цели 9 от спасителната 17-а позиция, където сега се намира Аталанта.