Дунав 8806 стартира с победа защитата на титлата в НБЛ

Отборът се наложи над Нефтохимик 2010 със 101:89

Дунав 8806“ победи „Нефтохимик 2010“ със 101:89 (27:17, 22:20, 26:30, 26:22) в мач номер едно от финалната серия на плейофите в шампионата на НБЛ-жени. Двубоят се игра в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас.

Борислава Христова откри резултата в мача за 2:0 за домакините. Последваха равностойни минути, но „сините феи“ постепенно овладяха играта и до края на първата част дръпнаха с 10 точки за 27:17.

Шампионките започнаха ударно втората четвърт и записаха 12 безответни точки, преди домакините да успеят да намерят верния път към техния кош, стигайки до преднина от 22 точки за 39:17. До почивката обаче бургаският тим вложи много усилия и успя да намали изоставането си до 12 точки за 37:49.

Носителките на Купата на България от „Нефтохимик 2010“ стартираха по-добре третата четвърт и по-малко от 4 минути след почивката изоставаха само с 4 точки за 51:55. „Сините феи“ обаче не позволиха да се стигне до нов обрат и 10 минути преди края водеха с 8 точки за 75:67.

Момичетата на Георги Божков изиграха майсторска последна четвърт и в един момент дръпнаха дори с 19 точки за 90:71. Това им даде повече спокойствие до финалната сирена, дошла при 101:89 в тяхна полза.

Най-резултатна за победителките бе Радостина Димитрова с 21 точки, а с по 19 т. се отличиха Кристина Сантяго и капитанът Зорница Костова.

Така дунавки поведоха с 1:0 победи в преследването на четвърта поредна и общо пета шампионска титла в своята история. Серията се играе до 3 победи от 5 срещи. Вторият мач е на 24 април, петък, от 18 ч. отново в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас. След това серията се мести в Русе като мач номер 3 и мач номер 4 по програма са на 27 и 28 април от 18 ч. в зала „Дунав“.