Севиля отива на полуфинал след много тежка битка срещу Зенит (ВИДЕО+СНИМКИ)

Руският отбор хвърли всички сили на „Петровски”, Хълк с уникален гол

Севиля се класира за полуфиналите в турнира Лига Европа след много тежка битка срещу Зенит. Двубоят завърши при равенство 2:2, като герой за състава на треньора Унай Емери се превърна Кевин Гамейро с късен гол. Срещата се проведе на стадион „Петровски” в Санкт Петербург пред около 24 000 зрители.

Така, испанският отбор продължава към защитата си на трофея от тази надпревара, който спечелиха през миналия сезон. Андалусинците вдигнаха купата и през 2006 и 2007 г.

Другите полуфиналисти са Наполи, Днепър и Фиорентина. Жребият ще се тегли в петък, 24-и април, от 14:00 ч.

Зенит направи много силен мач, създаде куп положения, а вратарят на Севиля Бето допусна много сериозни грешки. Бразилската звезда на руснаците Хълк се отличи с изключителен гол  - той вкара от над 40 метра, след като изпълни пряк свободен удар.

Резултатът бе открит в 6-ата минута. Тогава Хълк загуби лесно топката, което позволи на гостите от Испания да организират бърза контраатака. Витоло нахлу в наказателното поле, Нето закъсня с намесата си и препъна нападателя на Севиля отзад. Това даде основание на главния съдия Рицоли веднага да посочи бялата точка. Карлос Бака се нагърби с изпълнението и шутира безкомпромисно. Лодигин улови ъгъла, но ударът бе силен, пращайки топката под горната греда.

В 11-ата минута Хълк шутира силно, но бразилецът прати топката покрай лявата греда. В 18-ата минута Хълк намери добре Дани в наказателното поле, който шутира силно от близко разстояние, но Бето внимаваше, беше покрил ъгъла си и успя да спаси.

В 30-ата минута прекрасна атака на гостите. Силното оръжие на андалусицийте. Видал навлезе със самочувствие в наказателното поле, но Лодигин не трепна и успя да отрази удара в корнер.

В 43-ата минута Игор Смолников предотврати втори гол във вратата на домакините. Бака бе изведен по великолепен начин от Видал, Лодигин излезе неубодетилно да го пресрещне, колумбийският национал го преодоля с лекота и шутира, но точно преди да влезе топката във вратата Смолников с шпагат изби в корнер.

В добавеното време на първото полувреме Дани отправи силен удар от дистанция и удари дясната греда.

Второто полувреме започна по великолепен начин за Зенит. В 48-ата минута топката бе центрирана от пряк свободен удар, Бето се опита да улови, но изпусна топката точно пред себе си, там Рондон изскочи и от около метър от голлинията не сгреши.

Натискът и агресивната игра на Зенит продължи и след попадението. В 53-ата минута Хълк отправи страховит удар от дистанция, насочвайки топката в горния десен ъгъл на Бето, но кълбото профуча покрай гредата.

В 61-ата минута Бето бе напът да направи втора много сериозна грешка. Футболист на Севиля върна неубедително към него, той веднага шутира, за да прати топката далеч в половината на руснаците, но уцели близкостоящия Рондон и топката като по чудо не се върна във вратата му. Малко след това Хълк отправи мощен удар по земя от малък ъгъл, който профуча покрай лявата греда.

В 72-ата минута Зенит отново избухна. Тогава Хълк вкара уникален гол от над 40 метра. Бразилецът реши да застраши вратата на Севиля от пряк свободен удар, като топката бе заложена до тъч-линията. Бето въобще не очакваше подобно изпълнение – бе излязъл малко напред в наказателното поле и не успя да се върне на време. Топката се удари в горната греда и след това тупна зад голлинията.

В 76-ата минута домакините бяха много близо до трети гол, като отново Хълк бе в центъра на вниманието. Той отправи истинска бомба към вратата, но Бето с една ръка успя да избие.

Въпреки чудовищният натиск и опасните положения, които успяха да създадат домакините от Зенит, отборът на Севиля не развя бялото знаме и испанците стигнаха до равенството. Кевин Гамейро отправи мощен удар в 84-ата минута, на който Лодигин по никакъв начин не успя да реагира.

До края на двубоя нивото на страстите се покачи, но до нищо по-екстремно не се стигна. Севиля успя да удължи финалния натиск на Зенит и след това изстрадано равенство продължава към защитата си на трофея в Лига Европа.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1