Фиорентина на полуфинал след победа над 10 от Динамо (Киев) (ВИДЕО)

Италианският отбор се класира за първи път в тази фаза от сезон 2007/08

Фиорентина се класира за полуфиналите в турнира Лига Европа. Това стана след победа над Динамо (Киев) с 2:0 в Италия. Така с общ резултат 3:1 „виолетовите” продължават напред, като за последно те са стигали до полуфинал през сезон 2007/08.

Точни за отбора на старши треньора Винченцо Монтела бяха Марио Гомес и Хуан Мануел Варгас. Това бе попадение номер 40 за Гомес и така той задмина Карл-Хайнц Румениге, ставайки четвъртият най-резултатен германец в европейските клубни турнири.

Това беше и домакинска победа номер 50 за Фиорентина на европейската сцена.

Останалите полуфиналисти в Лига Европа са Севиля, Днeпър и Наполи. Жребият ще се тегли в петък, 24-и април, 2015 г.

През първото полувреме футболистите на Фиорентина играха по-атакуващо от своя съперник и отборът на треньора Монтела създадоха по-интересните и опасни ситуации. Те владееха повече топката и бяха отправили 4 точки удара срещу нито един от страна на Динамо.

Първата по-добра възможност за домакините се откри още в 10-ата минута. Тогава Маркос Алонсо шутира силно с левия крак от границата на наказателното поле, но топката се отби от гредата. Малко след това Борха Валеро също бе много близо да открие резултата. Той стреля по земя, топката леко отклони и профуча на сантиметри от лявата греда на Шовковски, който само изгледа топката без да реагира по никакъв начин.

В 22-ата минута пред Марио Гомес се откри нова възможност – германецът отправи удар от трудна позиция, но все пак успя да затрудни вратарят на Динамо.

В 40-ата минута дойде първия удар за гостите от Украйна. Тогава Джермейн Лен получи втори жълт картон. Главният съдия му показа жълтия цвят за втори път заради симулация.

Три минути след това Гомес отчая още повече Динамо с гол. Хоакин центрира в наказателното поле, топката се удари в коляното на нападателя и се търкулна в далечния на вратаря ъгъл.

Фиорентина продължи със същото темпо и агресивност и през второто полувреме. Численото преимущество си каза тежката дума. Само четири минути след подновяването на играта Мохамед Салах удари гредата, след като получи пас от Антунес. Голмайсторът Гомес също пропусна много добра възможност малко след това, шутирайки опасно близо до горната греда.

Крайното 2:0 оформи влезлият като резерва Варгас в четвъртата минута на добавеното време.

Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа