Днепър спря рекордната серия на Брюж и пренаписа историята (ВИДЕО)

Украинският тим за първи път ще играе полуфинал в Лига Европа

Украинският Днепър постигна най-големия си успех на международната сцена, след като за първи път в историята си се класира за полуфиналите на Лига Европа.

Това стана факт, след като тимът спечели с минималното 1:0 домакинството си срещу Брюж, а първият ¼-финал в Белгия приключи без попадения.

Първото полувреме на стадион „Олимпийски” в Киев също не предложи голове, нито пък сериозни опасности пред една от двете врати.

Домакините обаче започнаха по-мотивирано втората част и в 49-ата минута голямата им звезда Евгени Коноплянка бе близо до гола, но топката мина покрай вратата.

Отново той направи хубав пробив и после пробва рефлекса на Матю Райън в 66-ата минута, ала австралийският страж спаси без особени проблеми.

Решителният гол падна осем минути преди края на редовните 90 и бе дело на резервата Евгени Шаков. Той получи пас от Руслан Ротан и финтира бранител на гостите, след което стреля от границата на наказателното поле. Последва лек рикошет и топката стана неспасяема за вратаря – 1:0.

Така Днепър спря рекордната серия от 15 поредни мача без загуба на Брюж и отстрани белгийския тим от турнира.