"Стършелите" биха Брайтън с 2:0 като гости и спечелиха директна промоция след грешни стъпки на Мидълзбро и Норич

Бившият треньор на Левски Славиша Йоканович постигна огромен успех, след като класира своя Уотфорд с директна промоция за Висшата лига.

Днес „стършелите” победиха като гости Брайтън с 2:0 в предпоследния 45-и кръг на Чемпиъншип и със сигурност ще започнат последния кръг като лидери в таблицата. В същото време Мидълзбро загуби от Фулъм драматично с 3:4 като гост, а Норич направи  1:1 навън срещу Родъръм.

Така Уотфорд е недостижим на първите две места с 88 точки пред преследвачите Борнемут, Мидълзбро и Норич.

В Източен Съсекс Уотфорд зарадва 3 000 свои пътуващи фенове в 29-ата минута. Трой Дийни получи в наказателното поле, освободи се и с нисък удар откри резултата.

Отборът на Йоканович на няколко пъти допусна много опасни положения пред своята врата, но имаше късмет да запази мрежата си суха.

Дълбоко в добавеното време, в 95-ата минута, чехът Матей Видра подпечата успеха с втори гол.

Уотфорд е лидер в Чемпиъншип с 88 точки, втори е Борнемут с 84 и мач по-малко, Мидълзбро също има 84, а Норич е с 83.