Саутхемптън и Тотнъм се сбогуваха с надеждите за ШЛ след зрелищно 2:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналд Куман постигна рекорден точков актив за "светците" във Висшата лига, Тотнъм не можа да бие Саутхемптън след 5 поредни успеха

Саутхемптън и Тотнъм взаимно свиха до минимум шансовете си за място в топ 4 на Висшата лига след 2:2 помежду си на „Сейнт Мерис” в първа среща от 34-ия кръг. След зрелищното реми „шпорите” поне временно изпревариха Ливърпул на петото място с 58 точки, а „светците” изравниха мърсисайдци с 57, но четвъртият Манчестър Сити има 64 и мач по-малко.

Тотнъм имаше 5 победи от 5 мача срещу Саутхемптън след завръщането на южняците в елита, но днес Роналд Куман постави клубен рекорд, защото „светците” никога не са събирали 58 точки в ерата на Висшата лига. Тотнъм прекъсна серията на съперника от три поредни победи на свой терен.

През първата част лондончани повече владееха топката, а Саутхемптън играеше на контри и създаваше по-добрите положения. Пеле пропусна центриране на Бертранд отляво, но имаше и засада. Бертранд даде още едно хубаво центриране, нямаше кой да засече обаче, а после Лорис спаси удар на Шнайдерлин след корнер.

В 29-ата минута Садио Мане внесе смут в защитата на Тотнъм, Бен Дейвис опита да гардира топката от Грациано Пеле, но физическата мощ на италианския национал си каза думата и той протегна крак, за да изненада отблизо Лорис за 1:0. Гостите искаха нарушение, но такова нямаше и те сами си бяха виновни.

Стивън Дейвис пропусна да покачи на 2:0, а вместо това в края на първата част Ерик Дайър центрира остро отдясно, Хари Кейн отклони с глава, а Ламела пренасочи топката сякаш с ръка при опит да играе с глава, но попадението бе зачетено – 1:1.

Стивън Дейвис пропусна още едно чисто положение за домакините в началото на втората част, а после го направи и още веднъж.

Това не бе денят на Стивън Дейвис, но пък на Грациано Пеле всичко му вървеше. Таранът засече безкомпромисно с глава в далечния ъгъл зад Лорис за 2:1 в 65-ата минута след центриране на резервата Шейн Лонг.

Само 5 минути по-късно Ерик Дайър разсече защитата на „светците” с пас вдясно за Насер Шадли, който добре се пребори с Мая Йошида и пусна диагонално покрай вратаря Келвин Дейвис за 2:2.

Веднага след изравнителния гол Бен Дейвис падна много лошо на рамото си и остана дълго да лежи на терена, като дори се наложи лекарите да му поставят кислородна маска. Левият бек на Тотнъм бе принудително заменен от Кирикеш и сякаш извади рамото си.

В последните 10-ина минути Саутхемптън бе по-свежият отбор и пропусна да вземе трите точки. Фацио попречи на Фонте да се разпише или да направи асистенция с глава на втора греда, а в 7-минутното продължение пак Фонте с летящ плонж насочи неточно и точките бяха поделени.

15 0 Астън Вила 33 8
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини