Кьолн спря победния марш на Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Хамбургер най-сетне отпели от дъното, където останаха Щутгарт и Падерборн

Кьолн прекъсна серията от 7 поредни победи на Байер Леверкузен в Бундеслигата и се добра до 1:1 на своя „Райн Енерги Щадион” в 30-ия кръг.

Хакан Чалханоглу изпусна дузпа за „аспирините” в края на първата част, а след почивката Джулиан Брандт замени корееца Хьон Мин Сон и бързо се оказа добър жокер. Само 6 минути след появяването си на терена Брандт получи топката от Карим Белараби и даде аванс на Леверкузен.

Кьолн нямаше домакинска загуба в елита от Никулден насам и доказа, че е костелив орех пред собствена публика в 83-ата минута. „Козлите” също извадиха жокер от пейката в лицето на норвежеца Брад Фин, който влезе в 77-ата минута и в 83-ата изравни за 1:1.

Байер е трети с 55 точки, но ще бъде изместен при успех на Борусия М’Гладбах утре като домакин на Волфсбург.

Хамбургер отлепи от дъното с драматично 3:2 у дома над устремения към Лига Европа Аугсбург.

Ивица Олич и Пиер-Мишел Ласога дадоха летящ старт за Хамбургер с два гола до 19-ата минута, но гостите бързо върнаха един чрез Бобадия и изравниха в 69-ата минута, когато точен бе Тобиас Вернер.

Само две минути по-късно Ласога вкара втория си гол и донесе много важни три точки на домакините – 3:2.

Хамбургер вече има 28 точки и е на 16-ото място, прескачайки Падерборн и Щутгарт. Аугсбург остана шести с 42 точки.

Щутгарт също имаше идеален шанс да увеличи шансовете си за  спасение, но по подобие на Хамбургер пропиля аванс от два гола като домакин, с тази разлика, че не стигна до успех, а се задоволи само с точка при 2:2 срещу Фрайбург.

Всичко започна чудесно за „мерцедесите”, които нанизаха два бързи гола чрез Гинчек (’24) и Харник (’27), но след почивката Нилс Петерсен намали от дузпа в 58-ата минута, дошла заради нарушение на Хлушек. Същият този Хлушек получи и втори жълт картон в средата на втората част и Щутгарт не издържа в края – Петерсен изравни с втория си гол в 85-ата минута.

Щутгарт и Падерборн вече са заедно на дъното с по 27 точки, Фрайбург има 30 на 14-о място.

Хановер също ще трепери до последно за мястото си в елита, след като падна с 1:2 у дома от Хофенхайм.

Антони Модест шокира 46 200 души на „HDI Арена” с гол още във втората минута за гостите от Хофе. Щробъл направи дузпа и Щиндъл изравни в 24-ата минута от бялата точка, но 7 минути преди края резервата Свен Шиплок донесе успеха на Хофенхайм – 2:1.

18:30 Борусия М’Гладбах - Волфсбург
Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)