Ливърпул зацикли на "Дъ Хоутърнс", мечтите за Шампионска лига угасват (ВИДЕО)

"Червените" нацелиха греда, но изиграха слаб мач за 0:0 като гости на Уест Бромич

Надеждите на Ливърпул да играе в Шампионска лига през следващия сезон бързо угасват след невзрачно 0:0 като гост на Уест Бромич в 34-ия кръг на Висшата лига.

На „Дъ Хоутърнс” и двата отбора играха необяснимо плахо и предпазливо и през първата част не създадоха почти нищо. Ливърпул повече владееше топката, но някак безцелно. Крейг Гарднър стреля неточно от дистанция за домакините, а Шкъртел насочи към Балотели с глава, но италианецът не успя да засече.

Стивън Джерард опита да се разпише от пряк свободен удар, но сантиметри го разделиха от целта.

Мърсисайдци малко вдигнаха оборотите след почивката и Боас Майхил спаси удар на Коутиньо след индивидуален рейд на бразилеца.

„Дроздовете” изцяло разчитаха на контри и Крис Брънт показа неточен мерник при една от тях.

Късметът също обърна гръб на Ливърпул и Джордън Айби нацели гредата след двойно подаване с Балотели.

Деян Ловрен пък изчисти от голлинията на гостите и двете нули се запазиха до последния съдийски сигнал.

Ливърпул е пети с 58 точки, колкото има и Тотнъм, докато Уест Бромич има 37 на 13-а позиция.