Байерн е шампион за 25-и път, но още не и официално (ВИДЕО)

Баварците биха Херта с 1:0 и са на 15 точки пред Волфсбург, който може да направи Байерн шампион и на хартия още в неделя

Байерн Мюнхен на практика си гарантира рекордната 25-а титла на Германия. Баварците отпуснаха педала на газта и след гръмкото 6:1 над Порто през седмицата в Шампионска лига днес спечели със скромното 1:0 у дома срещу Херта, но така се откъснаха на 15 точки пред втория Волфсбург.

Дори „вълците” да спечелят всичките си мачове до края, а Байерн само да губи, отборът на Гуардиола има над 30 гола преднина в головата разлика и само математически не е шампион, но на практика си е шампион.

През първата част баварците имаха смазващите 75% владение на топката, но така и не вкараха. Томас Мюлер пропусна най-доброто положение през първата част и с глава не бе точен след добро центриране на Роде.

Мюлер пробва и с крак от 20-ина метра, но Саша Бурхерт спаси. Херта нямаше нито един удар в очертанията, но изпусна да поведе, когато Валентин Щокер бе близо да засече в мрежата на втора греда.

Мануел Нойер изуми с чудесно спасяване в 55-ата минута. Шулц се измъкна между високата преса на Байерн и излезе сам срещу него, ала Нойер спаси с една ръка.

Тиаго качи на главата на Левандовски, но вратарят се разтегна и спаси. Боатенг изсипа топката и Швайнщайгер с глава нацели гредата, но секунди по-късно ликуваше.

Байерн стигна до гола на победата 10 минути преди края. Мичел Вайзер направи рейд на десния фланг и от аутлинията върна към наказателното поле, Левандовски остави зад себе си за Бастиан Швайнщайгер, който прати в горния ъгъл за 1:0.

Байерн води с 15 точки пред втория Волфсбург и е въпрос на дни, ако не и часове да стане шампион и на теория. Това може да стане още утре, ако Волфсбург не победи Борусия М’Гладбах като гост.

Още тази вечер Байерн празнуваше със своята публика, знаейки, че няма сила на света, която да лиши отбора от титлата.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)